Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Zalety leasingu – co i jak można leasingować w firmie

Jedną z najważniejszych zalet leasingu są duże korzyści finansowe, które są dla przedsiębiorcy jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy. Możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych oraz dostosowania najwyższej jakości usług do wymagań klienta to dwa nieodzowne warunki, które musi spełnić przedsiębiorstwo, by utrzymać się na rynku.

Oferty leasingowe dają firmie szansę na spełnienie obu tych warunków. Wszystkie korzyści, płynące z leasingu uzależnione są od wielu czynników takich jak wielkość przedsiębiorstwa i rodzaj branży, którą się ono zajmuje.

 

Leasing samochodów jest szczególnie korzystną opcją dla firm, których praca wiąże się z transportem i logistyką (firmy przewozowe lub zatrudniające dużą ilość ludzi, którzy w ramach swoich obowiązków mają poruszanie się pojazdem na różnych odległościach).

Dodatkowo, lepszy firmowy samochód podnosi w oczach klienta prestiż firmy, co niewątpliwie wpływa na jego relacje z danym przedsiębiorcą i zapewnia go o wysokim standardzie świadczonych usług.

Leasing maszyn jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla firm, gdzie leasingowane przedmioty wykorzystywane są do produkcji określonych artykułów będących branżą firmy lub służą bezpośrednio do wykonywania konkretnych usług. Oszczędności są wtedy największe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu produktów lub wykonywanych czynności.

 

Przedmiotem leasingu może być każda rzecz, która służy firmie do świadczenia danych usług.

Począwszy od pojazdu, którym porusza się właściciel przedsiębiorstwa (na przykład na spotkania z klientami lub dowozu określonych materiału) poprzez urządzenia biurowe służące do podtrzymywania kontaktów z klientami (komputery i inny sprzęt elektroniczny), skończywszy na urządzeniach, biorących udział bezpośrednio w procesach wytwarzania lub przerabiania dóbr, będących produktami branżowymi, których dystrybucją zajmuje się dane przedsiębiorstwo lub maszynach służących do wykonywania danych usług, stanowiących działalność firmy – wszystkie te przedmioty mogą zostać zakupione w ramach leasingu i użytkowane przez właściciela przedsiębiorstwa oraz jego pracowników.

Jeżeli przedsiębiorca lub jego pracownicy nie są biegli w obsłudze leasingu, mogą skorzystać z pomocy, jaką oferuje towarzystwo leasingowe, czyli instytucja udzielająca leasingu lub działająca jako pośrednik pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą.

Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie do końca rozumieją zobowiązania formalne, które znajdują się w podpisywanych umowach leasingowych, gdyż takie instytucje formułują wszystkie dokumenty w jasny i zrozumiały sposób.