Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Szybka i pewna pożyczka w Santander Banku

W co inwestować w 2021 roku?

W co inwestować w 2021 roku? 1

Czy w 2021 roku inwestowanie w wino jest opłacalne?

Inwestowanie w czasach kryzysu nie jest łatwe, szczególnie zaś dla tych osób, które nie godzą się z wysokim ryzykiem inwestycyjnym. A jest tak w przypadku większości. Zamiast więc nerwowo śledzić czerwone indeksy spółek giełdowych często wybieramy inwestycje nieco innego rodzaju. W czasach kryzysu do łask wracają inwestycje alternatywne.

Ludzie chętniej inwestują swoje oszczędności w złoto w postaci sztabek inwestycyjnych, czy chociażby wybierają lokaty strukturyzowane oparte na złocie. Do łask wraca także srebro, nazywane często „złotem ubogich”. Wśród ludzi zasobniejszych popularne staja się też brylanty inwestycyjne, których zakup wymaga nieco większej ilości gotówki niż w przypadku metali jak złoto czy srebro.

A inwestowanie w sztukę ?

Dobrym sposobem na ulokowanie kapitału jest także sztuka, ale tylko jeśli chodzi o prace artystów o uznanej renomie. Zakup dzieła uznanego przez krytyków sztuki może być świetnym sposobem na przechowanie przez kilka lat kapitału bez narażenia go na utratę wartości z powodu inflacji i zawirowań na rynkach światowych, ale także daje duże perspektywy na zysk.

 

Ciekawym pomysłem jest również inwestowanie w wino, które w ostatnich latach staje się w Polsce coraz bardziej popularne wśród VIP’ów.

Jest to również jak w przypadku sztuki inwestycja długoterminowa, a na największe zyski można liczyć dopiero po kilku latach od zakupu dojrzewającego wina. Inwestycja w wino charakteryzuje się niższym poziomem ryzyka niż gra na parkiecie giełdowym, w powszechnym przekonaniu nie jest jednak tak bezpieczna jak inwestowanie w złoto, które jest ponadczasowe.

Zysk z lokaty – w jakim banku największy?

W dzisiejszych czasach lokaty bankowe są niewątpliwie bardzo popularne podobnie jak fundusze inwestycyjne. I nie ma się czemu dziwić. Dają nam one przecież absolutnie pewny zysk. Nie trzeba się w ich przypadku martwić o to, że stracimy nasze oszczędności. Jest to bowiem absolutnie pewna forma inwestowania pieniędzy które posiada nasze konto firmowe. Jednakże trzeba się w tym przypadku liczyć z jednym.

A mianowicie, trzeba wziąć pod uwagę, że niewiele na takiej właśnie lokacie zarobimy.

 

Co prawda ryzyka straty nie ma, ale za to oprocentowanie lokaty bankowej jest stosunkowo bardzo niskie w porównaniu jaki jest zysk dla banku kiedy dają nam karty kredytowe. Da się na nich bowiem zarobić maksymalnie dziesięć procent w skali roku.

Żaden bank nie zaoferuje nam niestety więcej. A wszystko dlatego, że banki muszą przecież na czymś zarabiać i zarabiają właśnie na różnicy pomiędzy oprocentowaniem kredytów oraz oprocentowaniem lokat. Bardzo rzadko zdarzają się lokaty z odsetkami wynoszącymi osiem procent.

Z reguły jest to około pięciu procent rocznie. Jest to więc stosunkowo bardzo mało, bowiem na giełdzie czy też w jakikolwiek inny sposób da się zarobić znacznie więcej. Jednakże trzeba obowiązkowo wziąć pod uwagę to, że tam można już stracić swoje oszczędności. Natomiast w przypadku lokat stracić można jedynie odsetki. Jeśli bowiem wyciągniemy pieniądze z lokaty wcześniej, niż jest to przewidziane, to bank może w ogóle nie wypłacić nam odsetek, albo na przykład jedynie połowę.

Jest to więc bardzo duże ograniczenie, które koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę. Nie powinniśmy tej sprawy absolutnie bagatelizować. W każdym razie jak najbardziej jasną rzeczą jest to, że lokaty bankowe są dość popularne. Najczęściej są one zakładane przez średnio zamożne rodziny. Takie rodziny bowiem nie mogą sobie pozwolić na stratę swoich pieniędzy.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl

Dlatego też zakładają one lokaty w bankach, na których na sto procent nie stracą swoich pieniędzy. Jak więc świetnie widać, lokaty są bardzo interesujące, jednakże mało opłacalne. Jeśli tylko znamy się na giełdzie, to trzeba jasno powiedzieć, abyśmy się wzięli właśnie za to, bowiem to właśnie tam leżą naprawdę bardzo duże pieniądze. W lokatach tyle nie zarobimy.

Pożyczka Vivus za darmo