Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Szybkie pożyczki w internecie – czy są bezpieczne?

Szybkie pożyczki w internecie

Kiedy brakuje nam pieniędzy, chcemy zrealizować jakiś cel lub po prostu podreperować na chwilę swój budżet, wtedy albo pieniądze zarabiamy, albo pożyczamy. Wszystko zależy od tego, jakie mamy możliwości.

Niektórzy z nas nie chcą lub nie mogą pożyczyć pieniędzy od banku i wziąć zobowiązania kredytowego. Kredyty bankowe są obwarowane wieloma regulacjami, które powodują, że dla wielu osób są niedostępne. Wtedy z pomocą przychodzą nam firmy pozabankowe oferujące szybkie pożyczki, również pożyczki przez internet, ale czy są one bezpieczne?

 

Kredyt w banku a pożyczka pozabankowa

Kredyty bankowe z pewnością mają lepsze warunki niż pożyczki pozabankowe, jednak reguluje je ustawa Prawo Bankowe, która jest restrykcyjna pod względem pożyczania. Aby pożyczyć pieniądze od banku należy mieć odpowiednią zdolność kredytową oraz wiarygodność kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, ale nie każdy z nas ją posiada.

Wtedy możemy sięgnąć po bardziej liberalne pożyczki pozabankowe, które reguluje kodeks cywilny, a firmy pożyczkowe bardzo często zachęcają swoich potencjalnych klientów nie sprawdzaniem historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej.

Pieniądze w kryzysowych momentach są potrzebne nam natychmiast, a szybkie pożyczki w internecie jak najbardziej to umożliwiają, gdyż wszelkie formalności z nimi związane zostały ograniczone do minimum. Dostępne są w placówkach parabanków, przez SMS lub online. Szybkie pożyczki, których parabank udzieli nam od ręki, udzielane są zazwyczaj na niskie kwoty np. 500 zł, jeśli klient bierze takie zobowiązanie któryś raz i cieszy się zaufaniem, kwota ta się zwiększa.

 

Szybka pożyczka przez internet – czy to bezpieczne?

Ryzyko oszustwa przy tego typu pożyczkach w sieci jest takie samo, co w placówce parabanku. Parabanki często współpracują z bankami przy tworzeniu swoich zabezpieczeń, więc są one wystarczające. Największą zaletą tej usługi jest to, że środki pojawiają się bardzo szybko na naszym koncie, a dane które podawane są przez nas w internecie niczym się nie różnią od tych, które byśmy musieli podać w placówce parabanku.

 

Parabanki często stosują podwójne zabezpieczenie i sprawdzanie tożsamości klientów, oprócz weryfikacji internetowej, często stosowana jest weryfikacja telefoniczna oraz wizyta konsultanta w domu klienta.

Zaletą pożyczki przez internet jest brak kolejek. A konto klienta zawsze zostaje zweryfikowane symbolicznym przelewem.

 

Przy decydowaniu się na pożyczkę pozabankową pamiętaj o tym, aby dokładnie przeczytać jej umowę i podpisać dopiero wtedy, kiedy nie masz wątpliwości. Zwróć również uwagę na wysokość oprocentowania oraz datę spłaty (tutaj porównasz oferty pożyczek pozabankowych). Najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

Pożyczka Vivus za darmo