Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Realne koszty kredytu samochodowego

Realne koszty kredytu samochodowego 1

Bardzo wiele osób chciałoby kupić sobie nowy samochód lecz niestety nie posiadają na ten cel wystarczającej liczby środków pieniężnych. Jedynym możliwym i dostępnym sposobem jest wzięcie kredytu na samochód w jakimś banku (stąd warto znać realne koszty kredytu samochodowego).

Jeśli już postanowiliśmy zaciągnąć kredyt samochodowy to symulacja kredytu samochodowego będzie bardzo pomocnym narzędziem przy wyborze najlepszego dla nas kredytu.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kalkulatory umieszczane w internecie promują daną instytucje finansową bezstronnie. Niekiedy może się zdarzyć, że kalkulator rat kredytu w danym banku stworzony jest wyłącznie po to, by promować daną ofertę bankową.

Koszty kredytu samochodowego

Dlatego wybierając kredyt samochodowy, kalkulator rat (symulacja) nie powinien być ostatecznym czynnikiem warunkującym nasz wybór. Jeżeli już wybraliśmy bank w, którym chcemy zaciągnąć kredyt na auto to koniecznie trzeba sprawdzić kalkulator kredytowy w Getin Banku.

Dla pewności możemy sprawdzić czy to co wyszło w kalkulatorze pokrywa się z tym co przedstawiła nam osoba przy okienku bankowym. Getin Bank jest jednym z najlepszych banków oferujących kredyty oraz inne formy finansowania. Kwota na samochód z reguły jest dość wysoka dlatego koniecznie trzeba sprawdzić i zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

 

Być może się okazać, ze jednak pożyczka na samochód w Getin Bank będzie bardziej opłacalna niż kredyt.

Wszystko zależy od kwoty i ilości lat na jaką chcemy wziąć dany kredyt czy też pożyczkę. Należy rozważyć wszystkie przysługujące nam możliwości w danym banku i wybrać taką, która jest najbardziej elastyczna i dostosowana pod nas.

Wiadomo, że będziemy ją spłacać przez kilka ładnych lat lecz lepiej aby w miarę możliwości pożyczkę na samochód wziąć na w miarę jak najkrótszy czas. Jest to uwarunkowane tym, że im dłużej będziemy spłacać kredyt tym większe odsetki zapłacimy.

Kredyt gotówkowy na samochód jest tańszy?

Mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki czy kredytu na długi okres ponieważ raty będą mniejsze. Jednak to tylko złudzenie i lepiej zacisnąć pasa aby wyłożyć większą kwotę na ratę miesięczna ale oddać mniej niż więcej. Kredyt na samochód jest kredytem docelowym i różni się on tym od kredytu gotówkowego, ze jest o wiele tańszy. Zawsze pożyczki czy kredyty dawane na określony cel mają niższe oprocentowanie i mniejsze opłaty za uruchomienie się płaci.

Dlatego jeśli już się zdecydujemy na jakikolwiek kredyt to najlepiej aby przedstawić w banku konkretny cel jego dostania. Kredyty samochodowe są bardzo częste pobierane przez klientów banków z reguły na niskie koszty.

Jeśli mamy w przyszłości kupić nowy samochód a już teraz wiemy, że nie będzie nas na niego stać to należy zacząć rozglądać się za różnymi opcjami kredytów na ten cel i poznajmy realne koszty kredytu samochodowego.

Lepiej bowiem zacząć wcześniej ponieważ formalności trochę potrwają a banków jest wiele. Zanim obejdziemy wszystkie i zrobimy porównanie kredytów i pożyczek w każdym z nich to akurat nastąpi ten czas na zakup naszego samochodu. Nie należy zawierać umowy kredytowej w pierwszym lepszym banku gdyż możemy przepłacić i źle na tym wyjść a koszty kredytu samochodowego nas zabiją.

Pożyczka Vivus za darmo