Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Trójmieście

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Trójmieście 1

Inwestycja w nieruchomości?

Znak zapytania w powyższym zdaniu jest jak najbardziej na miejscu. Wiele osób bowiem zastanawia się, czy zakup lokum w takich niepewnych czasach, to aby na pewno dobry pomysł. Natomiast trzeba sobie jasno powiedzieć, że inwestycja w nieruchomości to dobra opcja, aby bezpiecznie ulokować wolną gotówkę. W czasie, gdy stopy procentowe są tak niskie, zdecydowanie bardziej opłaca się zaciągnąć kredyt, aniżeli zbierać oszczędności. Nie bez znaczenia jest tutaj postępująca inflacja i szybki spadek wartości pieniądza.

Wiele osób decyduje się włożyć kapitał w zakup nieruchomości.

Pierwsza myśl to oczywiście kupno lokum w dużym mieście, a najlepiej w Warszawie. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Stolica wcale nie musi być pierwszym, tak oczywistym wyborem. Niektórzy decydują się na Trójmiasto, które stale przyciąga rzesze turystów. Zwrot z takie inwestycji jest całkiem atrakcyjny. Jak to wygląda, kiedy porównamy apartament w Warszawie i na przykład w Gdańsku? Jak kształtują się ceny?

Gdańsk kontra Warszawa w czasie pandemii

Średnia cena metra kwadratowego z rynku pierwotnego w stolicy, to około tysiąc złotych więcej, aniżeli w Gdańsku. Już sam zakup zatem może być nieco droższy, choć oczywiście wszystko zależy od lokalizacji, metrażu, czy standardu wykończenia.

Natomiast warto zdawać sobie sprawę z tego, że rynek nieruchomości i ceny najmu nad morzem aż tak mocno nie spadły, jak te w dużych miastach w Polsce. W stolicy na pewno duża część wynajmów była zawierana przez osoby pobierające naukę, bądź pracujące. Gdy szkoły, uczelnie, miejsca pracy przeszły na tryb zdalny, koniunktura na rynku nieco się zmieniła.

Popyt na wynajem przestał być tak duży. Natomiast Gdańsk poza osobami, które pracują na miejscu, jest również bardzo atrakcyjny pod kątem turystycznym. To popularna miejscowość na wakacyjne wypady. Zatem w czasie pandemii, gdy większe miasta w Polsce przeżywały odpływ osób wynajmujących lokale mieszkaniowe, wyjątkowo atrakcyjne apartamenty nad morzem, przyciągały osoby, które mogły sobie pozwolić na pracę zdalną i mieszkanie w spokojniejszym, ciekawym miejscu.

Czy lokum w Gdańsku do dobra opcja?

Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem w Gdańsku? To pytanie zadaje sobie dziś coraz więcej osób. Odpowiedź brzmi – tak. A to z tego powodu, że miejscowość ta ma wiele do zaoferowania. W sytuacji, gdy nie będziemy mieć jednego lokatora, który stale będzie wynajmował naszą nieruchomość, zawsze możemy korzystać z nieruchomości sami. To szczególnie atrakcyjna opcja dla osób, które nie mieszkają aż tak daleko od Trójmiasta.

Mogą sobie pozwolić na nieco dłuższe wypady w ten rejon Polski. Ważne jest to, że nawet jeśli na początku pojawią się trudności z wynajmem apartamentu, to z czasem ta sytuacja będzie się poprawiać. Obniżony koszt najmu, mniejsza ilość chętnych, czy wprowadzone restrykcje, to chwilowe niedogodności.

One z czasem miną, co spowoduje, że inwestycja w nieruchomość opłaci się jeszcze bardziej. Ważną kwestią są także niepokojące prognozy, które mówią o wzroście cen nieruchomości w przyszłości, Gdy tylko rynki kredytowe i ogólnie sektor finansowy nieco się ustabilizuje. To tym bardziej przemawia za inwestycją w mieszkanie.

Obecna, dynamiczna sytuacja na świecie może być swego rodzaju bodźcem, aby poważnie zastanowić się na tym, czy zgromadzone przez nas środki są bezpieczne. Warto przyjrzeć się swoim finansom, aby mieć pewność, że pieniądze, zamiast tracić na wartości, są pomnażane. Inwestycja w nieruchomości jest bardzo ciekawą propozycją dla osób, które chcą się zatroszczyć o swój kapitał.

Pożyczka Vivus za darmo