Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Refinansowanie kredytu hipotecznego 1

Płacisz za wysoką ratę kredytu hipotecznego? Zrób refinansowanie kredytu hipotecznego!

A może uważasz, że oferta konkurencyjnego banku jest lepsza niż ta, z której aktualnie korzystasz? Myślisz o zmianie waluty kredytu? Jeśli na którekolwiek z tym pytań odpowiedziałeś „tak”, być może opcja refinansowania kredytu hipotecznego jest właśnie dla Ciebie.

Zanim jednak podejmiesz konkretną decyzję finansową, dokonaj konkretnych wyliczeń, by dowiedzieć się, czy opłaca się refinansować kredyt hipoteczny. Przede wszystkim weź pod uwagę aktualną sytuację na rynku i rozważ wszystkie opcje pod kątem tego, w jaki sposób obliczana jest Twoja rata kredytu.

 

Pod uwagę weź rzeczy takie jak – waluta i sytuacja na rynkach międzynarodowych, ogólne trendy finansowe i nastroje ekonomiczne inwestorów oraz kondycja finansowa placówki, w której planujesz się zadłużyć. Ekonomiści, którzy zajmują się analizowaniem rynków finansowych, często odradzają refinansowanie kredytu hipotecznego ze względu na fakt na przykład wzrostu kursu waluty, w której masz zaciągnięte zobowiązanie. Nie jesteś bowiem w stanie przewidzieć, w jaki sposób zachowa się cena owej waluty na przestrzeni następnych dziesiątek lat.

Jeśli jednak miesięczna rata kredytu hipotecznego jest dla Ciebie za wysoka do spłaty, być może refinansowanie kredytu hipotecznego czy mieszkaniowego jest dla Ciebie jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

 

Refinansuj kredyt hipoteczny

Jeszcze przed konkretnymi działaniami formalnymi, prowadzącymi do zmiany banku, w którym masz kredyt mieszkaniowy, porównaj refinansowanie kredytu hipotecznego z kalkulatorem. Ten sposób pozwoli Ci na orientacyjne sprawdzenie, ile będziesz mógł zaoszczędzić na refinansowaniu w kontekście miesięcznej raty.

Najczęściej będzie się to wiązało oczywiście z dodatkowymi opłatami, które zostaną doliczone do łącznych kosztów kredytu oraz z wydłużeniem okresu kredytowania. Musisz zatem planować długofalowo i umieć określić na długą metę, jakie będą Twoje potrzeby finansowe.

Na sumę wszystkich dodatkowych opłat składają się nie tylko prowizje bankowe (na których de facto bank zarabia) oraz ubezpieczenia (które są dla banku niezbędnym gwarantem tego, że istotnie chcesz spłacić zaciągnięte zobowiązanie), ale także koszty sądowe i administracyjne, wynikające z wewnętrznych regulacji banku oraz z wymogów formalnych, stawianych przez państwo.

Ponadto …

Dodatkowo, jeśli zmiana tyczy się obcej waluty zobowiązania, instytucja kredytująca musi wziąć pod uwagę „spread” walutowy, który jest różnicą pomiędzy kursami walut w bankach – tym, w którym masz kredyt hipoteczny oraz tym, w której podpisujesz nową umowę kredytową o kredyt refinansowy.

Pożyczka Vivus za darmo