Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Poszukiwanie dodatkowych pieniędzy

pożyczki prywatne

Poszukiwanie dodatkowych pieniędzy nie zawsze jest łatwe. Banki żądają odpowiednich zabezpieczeń, pozytywnej historii związanej z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), zabezpieczenia hipotecznego, zaświadczenia o dochodach, zatrudnienia na stałe na postawie umowy o pracę… Natomiast poza bankami istnieje wiele możliwości pożyczenia pieniędzy i to w miarę na dobrych warunkach finansowych.

Po pierwsze rodzina

Pożyczenie pieniędzy od rodziny to specyficzna pożyczka prywatna. Jest bezpieczna, na pewno tania, ponieważ pożyczający albo nie naliczy żadnych odsetek, albo procent będzie naprawdę niewielki. Jednak rodzina to rodzina – można w bardzo prosty sposób się skonfliktować i czy wtedy gra jest warta świeczki?

Instytucje pozabankowe udzielają pożyczki prywatne

Innym sposobem jest pożyczanie pieniędzy ze specjalnych, trudniących się tym zadaniem firm pozabankowych. Zaletą takich pożyczek jest niewątpliwie czas uzyskania pożyczki, ale niewątpliwym minusem jest tutaj wysokość oprocentowania – zdecydowanie bardziej niekorzystne warunki, niż te, które można uzyskać w każdym banku. Sprawdzane jest także zabezpieczenie pożyczki.

Na giełdzie i w Internecie

Gdzie więc można znaleźć pożyczki prywatne? Jak sama nazwa wskazuje pożyczka prywatna zostanie udzielona przez osobę prywatną. Jest to inwestor, który ma nadwyżkę finansową i niejednokrotnie taką pożyczkę traktuje jak bardzo dobrą lokatę swoich środków finansowych.

Między pożyczkodawcą, a osobą biorącą pożyczkę jest zawierana umowa określająca ściśle warunki transakcji, ale jest to zawsze umowa na indywidualnych warunkach. Taka pożyczka nie musi być tania, może być nawet droższa niż z banku, ale jej zaletą jest na pewno szybkość zawarcia umowy i termin otrzymania gotówki.

Należy jednak pamiętać, że osoba, która udziela pożyczki, może zechcieć zweryfikować osobę, której powierza swoje oszczędności – będzie to zaświadczenie o dochodach lub na przykład hipoteka.Gdzie można znaleźć taką opcję finansowania? Najlepiej w Internecie, na forach. Jest też specjalna opcja – giełda pożyczek prywatnych, gdzie można znaleźć najbardziej interesującą nas pożyczkę.

Pożyczajmy pieniądze, ale zawsze róbmy to z głową, bo wtedy unikniemy problemów.

Pożyczka Vivus za darmo