Porównywarka kredytów hipotecznych 2019 – gotowa!

Porównywarka kredytów hipotecznych 2018

W ostatnich miesiącach 2017 roku ale i latach byliśmy zasypywani ogromną wprost ilością ofert kredytów hipotecznych – mimo że na rynku mieszkaniowym trwał zastój.

Specjaliści od marketingu robią co mogą, by złapać nas na pozornie niezwykle atrakcyjne warunki umowy kredytowej z bankiem. Niestety Rzeczywistość ofert kredytowych jest znacznie mniej atrakcyjna niż chcieliby nam to pokazać marketingowcy.

 

Co zatem powinien zrobić Kowalski, by wybrać w 2018 kredyt hipoteczny?

Po pierwsze analizować, po drugie analizować i po trzecie – sprawdzać rankingi kredytów mieszkaniowych oraz ich szczegółowe porównania – bo tylko dzięki nim będziemy bliżej prawdy i trafnego wyboru …

Nadchodzące miesiące będą bardzo dobre dla wszystkich planujących zakup własnego mieszkania – prawdopodobnie na rynku dojdzie do korekty cen w dół. Niestety to samo nie dotyczy kredytu mieszkaniowego – gdyż banki im mniej mają klientów tym bardziej chcą zarobić na prowizjach i marżach (widać to po rankingach za ostanie miesiące).

Sytuacja w której kredyt drożeje, a jednocześnie własna waluta się umacnia może skłaniać do rozważań nad wzięciem kredytu w obcej walucie. Jest to oczywiście przy obecnych kursach bardzo interesujące rozwiązanie, należy jednak pamiętać o ryzyku kursowym – a ono potrafi naprawdę ostro namieszać nam w portfelu.

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie dokładnie tego samego co robilibyśmy wybierając np. najlepszy kredyt samochodowy – rzetelne i gruntowne badanie wszystkich ofert pod kątem oprocentowania, a także ewentualnych kruczków a tych w 2018 roku nie brakuje.

Przebrnięcie przez kilkadziesiąt ofert nie jest może przyjemne, ale konieczne, jeśli chcemy uzyskać możliwie tani kredyt hipoteczny.

 

A w tym na pewno pomoże nam porównywarka kredytów hipotecznych na 2018 rok: