Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Mini Ratka online PKO BP! Bez prowizji!

Obstawianie meczy – na czym polega

Obstawianie meczy

Obstawianie meczy to nie tylko emocje i fantastyczna rozrywka, ale również ciekawy sposób na zarabianie. Zobacz jak obstawiać mecze przez Internet u bukmacherów z licencją.

Coraz więcej osób szuka alternatywy. Mając dostęp do Internetu właściwie większości próbuje swoich sił na giełdzie, pokerze czy właśnie na obstawianiu zakładów bukmacherskich. Kiedy jesteśmy już odpowiednio zmotywowani i zainteresowani obstawianiem zaczynamy szukać w sieci mnóstwo informacji na ten temat. Oczywiście wcześniej mamy za sobą wpłacone niewielkie pieniądze i przegrane. Ale skoro inny na tym zarabiają to dlaczego nam ma się nie udać?

 

Metody obstawiania meczy

Z pewnością jest doskonała metoda obstawiania, dzięki której będziemy systematycznie wygrywać. Na to składa się wiele czynników.

Po pierwsze jest to nasza znajomość na temat danej dyscypliny sportowej. Ale to nie stanowi większego problemu, gdyż możemy zakupić sobie płatne typy. Choć i tu nie mamy gwarancji wygranych. Kolejnym aspektem jest odpowiednie stawkowanie.

I to właśnie tutaj tkwi nasz problem. Zatem szukamy takiego systemu gry na zakładach bukmacherskich, aby zarobki były większe. Wielu z nas z pewnością ma za sobą obstawianie bardzo niskich jak i bardzo wysokich kursów.

Możemy tu zauważyć, że nawet pierwsza opcja nie jest zawsze pewna.

Tutaj trzeba stanowczo powiedzieć, że nie ma doskonałej metody obstawiania meczy. Jednak w tym wszystkim można zauważyć nasze błędy, a jednym z największych z nich jest nasze myślenie, że zarabianie w ten sposób jest krótkoterminowe.

Zakłady bukmacherskie należy obstawiać przez chociażby miesiąc, by móc wyciągnąć wnioski, obejrzeć swoje statystyki.

To może stanowić dla nas pewną naukę, dzięki której nasza gra zostanie polepszona w przyszłości. Poza tym gdyby istniała doskonała metoda obstawiania meczy przez Internet lub w punktach stacjonarnych już wielu z nas byłoby miliarderami, a legalni bukmacherzy już nie oferowaliby się tak chętnie jak dzisiaj. Wydaje się jednak że aby w dłuższej perspektywie myśleć o systematycznych zarobkach poprzez obstawianie meczy należy stosować tylko jeden system gry.

Kiedy będziemy grać różnymi systemami na zakładach u bukmacherów możemy szybko roztrwonić nasze zarobione wcześniej pieniądze.

Systemy obstawiania meczy

Jak wiadomo systemów gry stosowanych podczas typowania meczów na zakładach bukmacherskich mamy całą gamę, jednakże najbardziej popularnym jest system AKO. Polega ona na tym, iż  gra obstawia kilka zdarzeń na jednym kuponie, dzięki czemu dane kursy mnożą się przez siebie i przez wniesioną przez nas stawkę, gdzie ostateczny pomnożony wynik jest naszą wygraną.

System AKO jest tak powszechny wśród grających, gdyż daje w razie wygrania kuponu ogromne zyski w porównaniu do kwoty, którą obstawialiśmy.

Jednakże  przy obstawianiu wyników powinniśmy bardzo uważnie typować drużyny, mecze gdyż jeden nasz błąd może sprawić, iż nie osiągniemy rezultatu. Tak naprawdę system ten jest tylko i wyłącznie dla doświadczonych typujących mecze, ale także z dozą rozsądku.

Kolejny systemem są zakłady bukmacherskie na żywo tzw. Live Betting, jest to ciekawa alternatywa sportowych zakładów bukmacherskich, gdzie gracz może obstawiać zakłady w czasie rzeczywistym, po prostu podczas meczu i tak naprawdę do końca regulaminowego czasu.

Takie obstawianie meczy ma ogromne zalety – przede wszystkim wiemy co się się dzieję w danym momencie podczas meczu i po dokładnej analizie możemy z większą pewnością obstawić zakład, bardzo często kursy rosną niezmiernie wysoko podczas meczu często aż do ostatniej minuty, dodatkowym autem jest bardzo szybkie rozliczanie zakładów obstawionych.

Wielu bukmacherów oprócz zwycięstwa w postaci wytypowania zwycięzcy meczu proponuje dodatkowe opcje jak na przykład typowanie ilości bramek jaka padnie w danym meczu. Jak widać systemów do obstawiania meczy jest sporo, każdy gracz jednak powinien wybrać taki, w którym czuje się najlepiej, a co najważniejsze przynosi mu zyski.

Obstawianie meczy przez Internet

Obstawianie meczy przez Internet polega na typowaniu zdarzeń, które mogą wystąpić w trakcie danego spotkania. Przykładem może być zwycięstwo danej drużyny, remis czy rzuty karne. Mnóstwo osób jednak zastanawia się jak rozpocząć obstawianie meczy przez internet? 

Pytanie tylko z pozoru wydaje się bardzo proste, wystarczy bowiem wybrać jednego z dostępnych na rynku bukmacherów, zarejestrowanie się, a następnie rozpoczęcie gry. W praktyce wybór właściwego bukmachera jest bardzo trudnym zadaniem. Należy bowiem koniecznie uwzględnić kilka czynników, do których trzeba zaliczyć kursy czy bonusy.

 

Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie są oceną szans jakie dana firma bukmacherska zawodnikom lub drużynom na zaistnienie konkretnych zdarzeń. W Polsce używany jest format dziesiętny np. 2.55, który pokazuje jaką kwotę uzyska gracz, gdy sprawdzą się jego przewidywania.

W celu obliczenia wygranej należy pomnożyć stawkę przez kurs. Warto jednak pamiętać, że w Polsce istnieje podatek obrotowy, który polega na tym, że od stawki odejmowane jest 12%. Osoby zastanawiające się nad tym jak rozpocząć obstawianie meczy przez internet powinny zdecydować się na firmę bukmacherską, która ma w swojej ofercie lepsze kursy na wydarzenia w porównaniu do konkurencyjnych bukmacherów.

 

Zarządzanie Bankrollem

Kolejny istotny czynnik, który koniecznie trzeba uwzględnić jeszcze przed obstawianiem zakładów u bukmachera jest właściwe zarządzanie swoim portfelem. Na jeden zakład nie można bowiem stawiać więcej niż 3% budżetu przeznaczonego na zakłady. Nie dostosowanie się do tego punktu może sprawić, że dana osoba zbyt szybko straci swoje środki na koncie.

Rekomendowane jest także nie tylko bardzo rozważne dysponowanie budżetem, ale również sumienna nauka w pierwszej fazie nauki gry zakładów bukmacherskich. Kolejnym bardzo istotnym elementem zasad obstawiania meczy związanym z zarządzeniem bankrollem jest unikanie stawiania na swoje ulubione lub nielubiane zespoły. Gracz ma wtedy zaburzony obraz rzeczywistości, który może w konsekwencji skutkować przegranym zakładem.

Każdy, nawet najmniejszy zakład powinien być poprzedzony bardzo dokładną analizą.

 

Bonusy bukmacherskie

Jeszcze przed ostatecznym wybraniem firmy bukmacherskiej rekomendowane jest bardzo dokładne przyjrzenie się bonusom jakie mają do zaoferowania użytkownikom poszczególni bukmacherzy. Trzeba mieć świadomość, że ogromne znaczenie ma nie tylko kwota bonusu, ale również warunki jej obrotu.

Niektórzy bukmacherzy oferują bowiem przyznanie użytkownikowi bonusu, jeżeli ten sześć razy obróci wpłaconą kwotę. Należy również uwzględnić jakie są minimalne kursy zakładów, które będą wliczane do obrotu.

 

Zasady obstawiania – podsumowanie

Osoby, które zastanawiają się jak rozpocząć obstawianie meczy online powinny najpierw zapoznać się z przedstawionymi zasadami obstawiania meczy. Dokonanie ostatecznego wyboru będzie wtedy zdecydowanie prostszym zadaniem. Nie zostanie również stracony czas na grę u nieodpowiedniej firmie bukmacherskiej. Warto poświęcić zatem trochę więcej czasu na bardzo dokładne przeanalizowanie rynku bukmacherskiego i poznać zasady obstawiania meczy online.

 

Obstawiając zakłady bukmacherskie,

Nakładamy na siebie tak naprawdę wielką odpowiedzialność. Przede wszystkim dlatego, że w grę wchodzą prawdziwe pieniądze. Każdy legalny bukmacher ma wzmiankę o tym, by nie popaść w hazard.

Doskonale zdają sobie jednak sprawę, że takie artykuły nie są w stanie zbyt wiele zmienić. Wysyłanie kolejnych kuponów to poważna sprawa, dlatego tak wiele mówi się o tym jak radzić sobie z porażkami w bukmacherce.

 

Niektórzy gracze idą o krok dalej i pytają czy można anulować kupon?

Niekiedy bywa tak, że co prawda zgadzają się spotkania, ale kwota jest zbyt duża i kupon został przez nas omyłkowo zaakceptowany.

Co w takich sytuacjach? Niektórzy bukmacherzy mogą nas odesłać do swojego regulaminu (warto poznać w regulaminie zasady obstawiania meczy u danego bukmachera). W nich często zapisane jest, że nie możemy anulować kuponu. Zanim go przecież wyślemy mamy sporo czasu, by go na spokojnie sprawdzić. Sami zatem jesteśmy za to odpowiedzialni.

Sami bukmacherzy nie są w stanie sprawdzić tego czy faktycznie omyłkowo wysłaliśmy kupon czy też może chcemy ominąć porażkę.

 

Reklamacje u bukmachera

Niektórzy nie chcą jednak zostawić takich spraw i składają reklamację u bukmachera lub też poprzez kontakt próbują wyjaśnić zaistniałą sytuację. Niestety w większości przypadkach będziemy musieli pogodzić się z tym, że kupon nie zostanie anulowany.

Warto zwrócić uwagę, że tworząc kupon na dole znajdziemy niewielkim drukiem zapisane, że akceptujemy jednocześnie warunki i regulamin bukmachera. Zatem akceptując kupon jednocześnie akceptujemy owe zapisy i nawet godzinne rozmowy z suportem nic nam tu nie pomogą.

Konsekwencje są oczywiście różne. Nie zawsze wiążę się to z utratą gotówki. Niekiedy bywa, że owe kuponu ku naszym zdziwieniu widnieją w historii jako wygrane. W większości przypadkach jest to jednak utrata pieniędzy.

Każdy z nas jest w stanie zaakceptować różne wysokości strat. Najlepszą naukę jaką możemy wynieść z takiej sytuacji to sprawdzenie kuponu nawet kilka razy przed jego akceptacją. Innego rozwiązania tutaj nie ma. Anulowanie kuponu u bukmachera jest wręcz niemożliwe.

 

Więcej znajdziesz w serwisie https://www.obstawianie.net/

Pożyczka Vivus za darmo