Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Najważniejsze opłaty przy kredycie hipotecznym

Hipoteczny kredyt mieszkaniowy to bardzo poważna sprawa, warto wiedzieć zatem na co zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym idąc do banku. Wstępnie ze wszystkimi ofertami możemy się zapoznać na stronach internetowych banków oraz wszelkiego rodzaju porównywarek finansowych, które to znajdziemy w Internecie.

Jednak uwaga na pułapki – marże i oprocentowanie to coś, czego nie policzy nam dokładnie strona. Samodzielnie musimy wykonać kilka rachunków, co nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać.

Opłaty przy kredycie hipotecznym

Najważniejsze opłaty przy kredycie hipotecznym to nie tylko wspomniane wyżej oprocentowanie i marża, ale również przygotowanie kredytu, odpowiednie ubezpieczenie i inne opłaty które mamy w umowie.

Na stronie internetowej banku również je znajdziemy bez większych problemów. Jeśli nie wiemy na co zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym i nie chcemy się tym zmierzyć samodzielnie, możemy liczyć na pomoc doradców finansowych. Nie jest to nic szczególnego – doradca ma obowiązek wszystko nam wyjaśnić.

 

Marże i oprocentowanie jak już wspomnieliśmy mamy podane w tabelach opłat.
Jednak bank może je zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od tego jaka jest nasz sytuacja finansowa.
Jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe możemy pytać w banku mailowo lub telefonicznie. Jak zatem widzimy opłaty przy kredycie hipotecznym są bardzo ważnym podpunktem, którego nie należy podczas składania wniosku omijać.

 

I nie sugerujmy się jedynie reklamą w telewizji – realnie spójrzmy na to, czy stać nas na kupno mieszkania na kredyt czy też nie. lepiej bowiem czasami poczekać parę miesięcy na lepszą ofertę (promocyjną) niż dać się złapać na pierwszą lepszą ofertę którą zobaczymy w TV czy w Internecie.