Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Jaki leasing wybrać w 2021 ?

Jaki leasing wybrać w 2021 ? 1

Leasing samochodowy jako forma pożyczki znany jest praktycznie każdej firmie, większej czy mniejszej. Ale nie tylko – bowiem z leasingu mogą skorzystać też osoby prywatne. Dlaczego leasing jest korzystny i który to najtańszy leasing samochodowy?

Pozwala on na korzystanie na przykład z samochodu za znacznie niższą stawkę niż wzięlibyśmy go na kredyt samochodowy i możemy odliczyć ten koszt od podatków, co jest dodatkowym atutem.

Mając własną firmę pozostaje nam zatem zdecydować, który leasing samochodowy lub na zakup maszyn będzie dla nas najtańszy. Co przyniesie nam większe korzyści. Oczywiście warto brać w leasing droższe sprzęty, dzięki czemu będziemy bardziej zdolni finansowo, a nasza firma będzie mogła się spokojnie rozwijać korzystając w tym samym czasie z nowoczesnego sprzętu dzięki któremu będziemy mieć wyższe zyski.

Warunki w leasingu

Jednak leasing ma również warunki. Wszystko zależy od tego jaka firmę leasingową wybierzemy.
Warunki leasingu różnią się jednak miedzy sobą szczegółami. Zwykle musimy wpłacić około 10-20 proc. wartości pojazdu.

Następnie będziemy musieli wybrać taką ratę, która zbytnio nie obciąży naszego budżetu.

Kolejnym krokiem jest ustalenie ceny końcowej , która pozwoli nam na wykupienie danego pojazdu czy tez maszyny.

Leasing przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla firm. Pamiętajmy o tym, by uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.
To jakie są warunki leasingu dokładnie zostanie nam przedstawione w wybranym przez nas salonie czy tez firmie leasingowej po wypełnieniu internetowego formularza.

Każda firma leasingowa może mieć inne wymagania co do udzielenia leasingu. Zanim więc podejmiemy decyzje wzięcia samochodu czy też innego sprzętu pod leasing, zapoznajmy się dokładnie z regulaminem.

 

Najtańszy leasing samochodowy 2021

Leasing w polskim słownictwie nie jest już pojęciem egzotycznym. Zaczynamy mieć coraz większą wiedzę na ten temat. Jednak kiedy przychodzi już co do czego to zaczynamy mieć kompletny mętlik w głowie. I nie ma w tym nic dziwnego. Wielu z nas wydaje się, że leasing to po prostu leasing.

Idąc jednak do dealera samochodowego okazuje się, że mamy różne rodzaju leasingu.

Który leasing samochodowy opłaca się wybrać?

Zacznijmy może od tego, że głównie wyszczególnia się dwa rodzaje leasingu – operacyjny i finansowy. Sami znać się co prawda na tym nie musimy, ponieważ wiele możemy dowiedzieć się głównie od księgowej czy już u dealera samochodowego. Nie zaszkodzi jednak, gdy sami będziemy mieli choć podstawową wiedzę na ten temat. Leasing operacyjny jest obecnie najczęściej wybierany przez polskich przedsiębiorców.

Głównie finansujemy tutaj nowe samochody o dość dużych kwotach. Z kolei leasing finansowy poleca się firmom, które chcą przez krótki czas skorzystać z owego leasingu. Różnicą jest także naliczanie VAT-u. W przypadku leasingu operacyjnego właściciele często chcą uniknąć jego naliczenia w całej wysokości. W kolei w leasingu finansowym możemy go odliczyć już na samym początku i to w całości.

Wszystko zależy zatem od tego czego tak naprawdę oczekujemy. Na jak długo potrzebujemy samochodu? Czy zależy nam szczególnie na podatku VAT?

Tych pytań na początku jest naprawdę wiele. Ale odpowiadając na nie szybko możemy znaleźć odpowiedź. Jak nie trudno zgadnąć w przeważającej ilości przedsiębiorcy wybierają leasing operacyjny. Jest on niezwykle popularny co nie oznacza, że nie ma wad. Te znajdą się z pewnością choć jak zostało już wspomniane wszystko zależy od naszych oczekiwań. Nie każdy z nas potrzebuje zakupu ekstra limuzyny za kilkaset tysięcy złotych.

Dodatkowo należy zauważyć, że oferty na nawet najtańszy leasing samochodowy zmieniają się niezwykle często. Jesteśmy kuszeni coraz to lepszymi propozycjami. Dlatego też być może niedługo zupełnie zaniknie podział na leasing operacyjny czy leasing finansowy.

Zalety leasingu

Jedną z najważniejszych zalet leasingu są duże korzyści finansowe, które są dla przedsiębiorcy jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia firmy. Możliwość skorzystania z wielu ulg podatkowych oraz dostosowania najwyższej jakości usług do wymagań klienta to dwa nieodzowne warunki, które musi spełnić przedsiębiorstwo, by utrzymać się na rynku.

Oferty leasingowe dają firmie szansę na spełnienie obu tych warunków. Wszystkie korzyści, płynące z leasingu uzależnione są od wielu czynników takich jak wielkość przedsiębiorstwa i rodzaj branży, którą się ono zajmuje.

Leasing samochodów jest szczególnie korzystną opcją dla firm, których praca wiąże się z transportem i logistyką (firmy przewozowe lub zatrudniające dużą ilość ludzi, którzy w ramach swoich obowiązków mają poruszanie się pojazdem na różnych odległościach).

Dodatkowo, lepszy firmowy samochód podnosi w oczach klienta prestiż firmy, co niewątpliwie wpływa na jego relacje z danym przedsiębiorcą i zapewnia go o wysokim standardzie świadczonych usług.

Leasing maszyn jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla firm, gdzie leasingowane przedmioty wykorzystywane są do produkcji określonych artykułów będących branżą firmy lub służą bezpośrednio do wykonywania konkretnych usług. Oszczędności są wtedy największe, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu produktów lub wykonywanych czynności.

Co może być przedmiotem leasingu ?

Przedmiotem leasingu może być każda rzecz, która służy firmie do świadczenia danych usług.

Począwszy od pojazdu, którym porusza się właściciel przedsiębiorstwa (na przykład na spotkania z klientami lub dowozu określonych materiału) poprzez urządzenia biurowe służące do podtrzymywania kontaktów z klientami (komputery i inny sprzęt elektroniczny), skończywszy na urządzeniach, biorących udział bezpośrednio w procesach wytwarzania lub przerabiania dóbr, będących produktami branżowymi, których dystrybucją zajmuje się dane przedsiębiorstwo lub maszynach służących do wykonywania danych usług, stanowiących działalność firmy – wszystkie te przedmioty mogą zostać zakupione w ramach leasingu i użytkowane przez właściciela przedsiębiorstwa oraz jego pracowników.

Jeżeli przedsiębiorca lub jego pracownicy nie są biegli w obsłudze leasingu, mogą skorzystać z pomocy, jaką oferuje towarzystwo leasingowe, czyli instytucja udzielająca leasingu lub działająca jako pośrednik pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą.

Jest to duże ułatwienie dla osób, które nie do końca rozumieją zobowiązania formalne, które znajdują się w podpisywanych umowach leasingowych, gdyż takie instytucje formułują wszystkie dokumenty w jasny i zrozumiały sposób.

Leasing w firmie

Niezależnie od tego jaką firmę prowadzimy praktycznie zawsze będzie nam potrzebny samochód. Nikt nie mówi tutaj o luksusowych, nowych samochodach. Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich finansów. Nie trudno zatem zgadnąć, że najwięcej problemów mogą mieć początkujące, małe firmy. Często zakładamy je w pojedynkę, gdyż chcemy w końcu pracować dla siebie.

Najczęściej inwestujemy w działalność gospodarczą całe nasze oszczędności. Niekiedy ubiegamy się o dofinansowania, głównie z Unii Europejskiej. Jednak nie są to na tyle duże kwoty, by na spokojnie wszystko zorganizować. Pozostają nam kredyty.

Jednak w większości sytuacjach nie mamy zdolności kredytowej. Niektórzy również nie chcą się zapożyczać na samym starcie. Rozwiązaniem możemy być leasing dla małych firm.

Dotyczy on głównie zakupu samochodu. Jeśli chodzi o oferty to tu najlepiej interesować się u każdego dealera samochodowego. Oferty różnią się od siebie, a niekiedy sami możemy wypracować lepsze warunki. Dodatkowo oferty się zmieniają. Być może natrafimy na czas promocji i dostaniemy najtańszy leasing samochodowy ?

Wiele osób zamartwia się jednak faktem czy małe firmy w ogóle mogą się starać o leasing. Najczęściej słyszy się, że korzystają z niego większe przedsiębiorstwa. Otóż dzisiaj każdemu zależy na sprzedaży i nie ważne jest czy posiadamy małą czy dużą firmę. Dla dealerów samochodowych liczy się sprzedaż.

Dlatego też mając nawet jednoosobową działalność gospodarczą możemy ubiegać się o leasing na samochód. W przypadku takich firm to wielka zaleta i możliwości. Nie jesteśmy od razu obciążeni kredytami. Co prawda co miesiąc będzie na nas czekała rata do spłaty.

Ale warto dodać, że większości firm może ją sobie odliczyć od podatku VAT. Z drugiej strony mamy auto, którym możemy się poruszać. A dla niektórych przedsiębiorców jest to niezwykle ważne. Mając zatem małą czy też początkującą firmę nie powinniśmy zamykać się na temat leasingu.

Ta forma finansowania jest obecnie bardzo popularna nie tylko wśród firm, ale nawet i osób prywatnych.

Leasing w rolnictwie

Prawo polskie niestety dalej nie wspiera przedsiębiorców w takim stopniu, w jakim byśmy sobie tego życzyli. Rozpad komunizmu sprawił, że co prawda demokracja wkroczyła do naszego kraju, jednak niekoniecznie za nim podążył kapitalizm.

Firmy częstokrotnie muszą zaciągać kredyt na zakupienie maszyn do swojej firmy. A może zamiast po raz kolejny spłacać fortunę, lepiej byłoby wybrać leasing maszyn, który ma więcej zalet w stosunku do wypożyczalni i kredytów?

Wszystkie umowy cywilnoprawne opierające się o dzierżawę rzeczy materialnych nazywają się leasingiem. Zazwyczaj nie rozróżnia się ich dokładniej, lecz ze względu na charakterystykę rynku mówi się, że istnieje:

Pierwszy przypadek dotyczy jedynie samochodów oraz innych pojazdów, które najczęściej są przedmiotem umowy leasingowej.

Drugi dotyczy wszelkich maszyn przemysłowych oraz biurowych, które z oczywistych względów nie zmieściłyby się do pierwszej kategorii.

Natomiast leasing gotówkowy bardzo przypomina kredyt, jednak z prawnego punktu widzenia ma nieco inną formę, której tutaj nie będziemy omawiać.

Umowa leasingowa

Podczas podpisywania umowy leasingowej rozróżnia się dwie albo trzy strony danego dokumentu: Jeśli umowa zostanie podpisana pomiędzy dwiema stronami, czyli producentem i firmą, w tym momencie mamy leasing maszyn bezpośredni, jako że nikt nie współuczestniczył w tym procesie.

Natomiast leasing samochodów, który został podpisany z bankiem, nazywamy pośrednim. Bank zakupuje u producenta pojazd albo maszynę rolniczą, a następnie przekazuje ją firmie w użytkowanie. Ta natomiast spłaca raty wraz z odsetkami, lecz z drugiej strony nie musi się martwić o amortyzację oraz dokumentację leasingu. Wszelkie prawne ustalenia umowy o dzierżawę reguluje Kodeks Cywilny.

Również on określa, co podlega pod leasing samochodów i maszyn rolniczych. Są to wszelkie dobra materialne, które nie są: Detale, co to rzecz materialna w świetle prawa, można znaleźć właśnie w Kodeksie Cywilnym.

 

Plusy zakupów w leasingu

W naszym kraju nie brakuje firm budowlanych, które oferują wszelkiego rodzaju usługi rolnicze, remontowe i budowlane. Aby móc solidnie i sprawnie przeprowadzić jakąś budowę lub wykonać remont domu lub mieszkania, każdy właściciel firmy budowlanej powinien mieć dostęp do wysokiej jakości maszyn budowlanych. Niestety, nie każdego stać na ich zakup.

Doskonałym rozwiązaniem z tej kłopotliwej sytuacji jest niewątpliwie, bardzo popularny w naszym kraju, leasing maszyn budowlanych.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że leasing maszyn jest korzystniejszy, niż zakup za gotówkę lub wzięcie kredytu. Korzystne warunki leasingu maszyn, są zachętą dla wielu przedsiębiorców, w tym także firm z branży budowlanej i osób prywatnych do korzystania z tej formy finansowania zakupu maszyn i urządzeń.

Do kolejnych plusów leasingu maszyn jest system rat sezonowych, które spłacamy w okresach największej aktywności firmy oraz możliwość odliczenia podatku VAT. Aby móc zainteresować się leasingiem, każdy przedsiębiorca musi zadbać o przedstawienie stosownych dokumentów. Są to między innymi dokumenty stwierdzające zarejestrowanie firmy, REGON, zaświadczenie ze skarbówki o braku zaległości, deklaracje PIT czy CIT.

Pożyczka Vivus za darmo