Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Pożyczka FIT! 0% prowizji, RRSO 6,23%

Które bankowe konto firmowe jest najkorzystniejsze?

Które bankowe konto firmowe jest najkorzystniejsze? 1

Konto dla firm jest obecnie niezbędne do tego by prowadzić firmę. Dzięki niemu nie tylko możemy przyjmować przelewy od naszych kontrahentów ale i wykonywać przelewy do naszych klientów, ZUSu czy Urzędu Skarbowego.

Posiadanie rachunku firmowego jest obecnie tak oczywiste że jedynie należy się skupić na tym jakie konto opłaca się na dzień dzisiejszy wybrać dla naszej firmy. Poniżej zamieściliśmy porównanie kont firmowych które mamy nadzieję pomoże w wyborze najlepszego czyli takiego które będzie naszą firmę najmniej co miesiąc kosztować.

Trzeba sobie powiedzieć jasno że darmowe konto (takie w pełni) dla firm nie istnieje i zawsze będzie jakaś opłata czy to za jego prowadzenie czy za kartę czy za token do konta bankowego. Dlatego warto przemyśleć wcześniej i policzyć ile planujemy przelewów wykonywać miesięcznie i czy mamy zamiar korzystać z karty kredytowej czy debetowej które banki oferują do rachunków firmowych.

Według naszych wyliczeń i spostrzeżeń najlepsze konto dla nowych przedsiębiorstw posiada obecnie Volkswagen Bank oraz mBank. Jednak dopiero odpowiedź na pytania które wcześniej wymieniłem może określić jasno które konto firmowe będzie najkorzystniejsze dla naszego odosobnionego przypadku w jakim się znajdujemy.

Własna działalność

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej staje się coraz popularniejsze. Mimo pewnych ryzyk związanych z otwarciem własnego biznesu, trudności w znalezieniu zatrudnienia powodują, że wielu ludzi decyduje się rozpocząć pracę na własny rachunek. Jakie korzyści i wady niesie ze sobą własny interes?

Zalety prowadzenia własnej działalności to przede wszystkim możliwość pracowania na własny rachunek w wymarzonym zawodzie.

Przedsiębiorca sam decyduje o losach swojej firmy i tylko i wyłącznie od niego zależy czy będzie miał Klientów, czy osiągnie zyski, czy odniesie sukces. Nieustanne kontrolowanie sytuacji finansowej własnej działalności i odnoszenie mniejszych lub większych sukcesów to dla każdego przedsiębiorcy ogromna satysfakcja.Własny biznes oznacza dla przedsiębiorcy pewne plusy i minusy.

W dobie wysokiego bezrobocia, warto zastanowić się nad otwarciem jednoosobowej działalności gospodarczej. Ciężką pracą i ciekawym pomysłem przyszły przedsiębiorca może bowiem odnieść sukces.

Pożyczka Vivus za darmo