Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Leasing dla małych firm – podstawowe informacje

Niezależnie od tego jaką firmę prowadzimy praktycznie zawsze będzie nam potrzebny samochód. Nikt nie mówi tutaj o luksusowych, nowych samochodach. Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich finansów. Nie trudno zatem zgadnąć, że najwięcej problemów mogą mieć początkujące, małe firmy. Często zakładamy je w pojedynkę, gdyż chcemy w końcu pracować dla siebie.

Najczęściej inwestujemy w działalność gospodarczą całe nasze oszczędności. Niekiedy ubiegamy się o dofinansowania, głównie z Unii Europejskiej. Jednak nie są to na tyle duże kwoty, by na spokojnie wszystko zorganizować. Pozostają nam kredyty.

Jednak w większości sytuacjach nie mamy zdolności kredytowej. Niektórzy również nie chcą się zapożyczać na samym starcie. Rozwiązaniem możemy być leasing dla małych firm.

 

Leasing w firmie

Dotyczy on głównie zakupu samochodu. Jeśli chodzi o oferty to tu najlepiej interesować się u każdego dealera samochodowego. Oferty różnią się od siebie, a niekiedy sami możemy wypracować lepsze warunki. Dodatkowo oferty się zmieniają. Być może natrafimy na czas promocji?

Wiele osób zamartwia się jednak faktem czy małe firmy w ogóle mogą się starać o leasing. Najczęściej słyszy się, że korzystają z niego większe przedsiębiorstwa. Otóż dzisiaj każdemu zależy na sprzedaży i nie ważne jest czy posiadamy małą czy dużą firmę. Dla dealerów samochodowych liczy się sprzedaż.

 

Dlatego też mając nawet jednoosobową działalność gospodarczą możemy ubiegać się o leasing na samochód. W przypadku takich firm to wielka zaleta i możliwości. Nie jesteśmy od razu obciążeni kredytami. Co prawda co miesiąc będzie na nas czekała rata do spłaty.

Ale warto dodać, że większości firm może ją sobie odliczyć od podatku VAT. Z drugiej strony mamy auto, którym możemy się poruszać. A dla niektórych przedsiębiorców jest to niezwykle ważne. Mając zatem małą czy też początkującą firmę nie powinniśmy zamykać się na temat leasingu.

Ta forma finansowania jest obecnie bardzo popularna nie tylko wśród firm, ale nawet i osób prywatnych.