Porównanie kredytów hipotecznych

Porównanie kredytów hipotecznych powinno być pierwszą czynnością w czasie planowania budowy domu czy zakupu mieszkania czyli urzeczywistniania marzeń.
Typowy koszt rozpoczęcia budowy domu jest tak wysoki, że jedynym wyjściem z sytuacji jest wzięcie pożyczki nawet w kwocie dwieście tysięcy euro, by jakoś sobie z tym poradzić.

Tak wielki kredyt przeważnie pożycza się na czas minimum piętnastu bardzo długich lat, właśnie dlatego koszty takiego kredytu są tak wielkie i jest to tak istotna decyzja.
Jednak nie każdy może liczyć na szansę otrzymania tak dużego kredytu hipotecznego.

 

Istotną rolę posiada w tej sprawie skontrolowanie zdolności kredytowej dokonywana przez instytucję finansową, w której staramy się o kredyt hipoteczny.
Jeśli nasze miesięczne zyski są nieznaczne to bank nie wyrazi zgody na udzielenie nam kredytu hipotecznego.

Oczywiście gdy myślimy o rozpoczęciu budowy własnego domu to raczej nasza wypłata jest na odpowiednio wysokim poziomie. Poszukując najkorzystniejszego kredytu hipotecznego powinno się skorzystać z możliwości jakie oferuje nam XXI wiek.

Niewątpliwie piszę tutaj o komputerach i wyszukiwarkach internetowych. Starczy, że wydobędziemy w dowolnej wyszukiwarce hasło „kredyt hipoteczny najtańszy” i po chwili dostaniemy wykaz stron, które pomogą nam w wyborze korzystnego kredytu hipotecznego.

 

Klienci poszukujący najkorzystniejszych ofert na rynku kredytów hipotecznych często odwiedzają branżowe strony i portale finansowe.

Porównanie kredytów hipotecznych w Internecie jest jedną z głównych motywacji skłaniających kredytobiorców do wyboru konkretnej oferty. Dla wielu z nich najważniejszym parametrem branym pod uwagę jest najniższe oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Specjaliści podkreślają, że dla naszych interesów dużo większe znaczenie mają inne parametry oferty. Oprocentowanie jest wyliczane jako stała marża doliczana do określonej stopy WIBOR lub w przypadku kredytów walutowych LIBOR . Wskaźnik WIBOR pokazuje wysokość oprocentowania na krajowym rynku międzybankowym i stanowi główny czynnik kształtowania się oprocentowania kredytu.

Marże różnych banków różnią się między sobą dziesiętnymi częściami procent. Nawet jeśli różnica wynosi 1 procent, to i tak dużo ważniejsze są zapisy w umowie mówiące o tym, w jaki sposób może zostać podniesiona.

Jeżeli bierzemy kredyt w okresie promocji, to warto sprawdzić, jak długo będzie nas obowiązywała obniżona marża.