Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Pożyczka FIT! 0% prowizji, RRSO 6,23%

Kredyt na auto – gdy planujesz zakup nowego samochodu

Kredyt na auto - gdy planujesz zakup nowego samochodu 1

Kupno nowego samochodu to bez wątpienia duży wydatek. W obecnym zabieganym świecie posiadanie samochodu jest niemal konieczne.

Jednak nie zawsze i nie każdy może sobie pozwolić na poniesienie jednorazowo tak dużych kosztów, jakie wiążą się z zakupem samochodu. Z pomocą przychodzi więc kredyt na auto.

Dla kogo kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy kierowany jest do każdego klienta banku, który potrzebuje zastrzyku gotówki przeznaczonej na konkretny cel, czyli zakup samochodu. Pojazd, który zostaje zakupiony przy wsparciu kredytu na auto może być zarówno nowy, jak i używany. Jednak nowe samochody są lepszym i pewniejszym wyborem, ze względu na bezawaryjność i gwarancję producenta. Ponadto jeśli znika ograniczenie finansowe, to zakup nowego samochodu niemal przestaje być problemem.

Jak zabezpiecza się bank

Bank udzielając swojemu klientowi sporego kredytu na zakup wymarzonego samochodu, musi stosować pewne zabezpieczenia. Istnieje kilka możliwości. Czasem stosowane są wymiennie, ale zdarzają się także sytuacje, kiedy bank decyduje się na wykorzystanie więcej niż jednej formy zabezpieczenia.

Warto wiedzieć, że do takich zabezpieczeń dla banku należą między innymi zastaw rejestrowy, przywłaszczenie na zabezpieczenie lub też depozyt karty pojazdu. Cechą wspólną kredytów samochodowych jest konieczność wykupienia polisy AC i zapisania w niej cesji praw do wypłaty odszkodowania na rzecz banku, który udzielił kredytu na auto. Dzięki tym wszystkim zabezpieczeniom kredyty na samochód są znacznie niżej oprocentowane, niż zwykłe kredyty gotówkowe lub inne produkty bankowe.

Jaki samochód można zakupić wykorzystując kredyt samochodowy?

Oczywiście najlepiej jest kupić samochód zupełnie nowy. Jednak z prawnego punktu widzenia dla instytucji, która udziela kredytu na auto, nie ma najmniejszego znaczenia czy nabywamy pojazd nowy czy używany. Ponadto kredytobiorca posiada również możliwość zakupienia samochodu zarówno w autoryzowanym salonie, jak i w komisie, na giełdzie samochodowej.

Pożyczka Vivus za darmo