Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Kredyt hipoteczny (warunki)

Kredyt hipoteczny (warunki) 1

Kupowanie mieszkania nie jest łatwe. Na początku musimy się postarać o odpowiedni kredyt hipoteczny i … spełnić warunki. Obecnie większość osób bierze mieszkanie tylko i wyłącznie na kredyt. Musimy uważać na tak zwane opłaty przygotowawcze – zwłaszcza w instytucjach poza bankowych.

Tradycyjne banki nie pobierają zwykle za to opłat. Jednak nie zawsze stać nas na kredyt w takim banku. Czasami musimy sięgnąć do innego źródła finansowego.

Co mamy do wyboru?

Wybierajmy rozwiązanie, które będzie dla nas korzystne nie tylko na teraz ale również na lata. Dobrze dobrany kredyt to nie tylko spokój na lata ale i oszczędność, która pozwoli nam na wiele. Zobaczmy zatem co musimy zrobić: przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na kredyt na dom w mBanku, PKO, Millennium Bank, ING Banku, czy też innym w który kredytowanie będzie na dobrych dla nas warunkach.

 

Nie we wszystkich bankach możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego bez opłat co dla bardzo wielu ludzi jest utrudnieniem. Bardzo często tanie kredyty, wiążą się wtedy z dodatkowymi opłatami, które wcale nie są małe. Musimy się zdecydować na kredyt który będzie : odpowiednio ubezpieczony ( na wypadek hospitalizacji oraz utraty pracy), dobrze oprocentowany, posiadał zero prowizji za udzielenie kredytu, miał możliwość przewalutowania, zamrożenia kredytu.

Jeśli już decydujemy się na kredyt pozostaje nam pytanie…

Jakie raty wybrać: równe czy malejące ?

To oczywiście zależy tylko i wyłącznie od nas. Większość kredytobiorców decyduje się jednak na równe raty. Decyzja kredytowa podejmowana jest bardzo szybko, jednak to my powinniśmy wstrzymać się i dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz wszelkie dostępne oferty, które proponują nam banki. Każdy bank jest dokładnie przygotowany na wszelkiego rodzaju sytuacje.

Jednak warto pytać o wszelkie szczegóły, dzięki czemu będziemy doinformowani i nie będziemy tracić swojego cennego czasu. Czasem nawet nie musimy jechać do placówki- wystarczy napisać zapytanie na maila lub też skontaktować się z doradcą kredytowym telefonicznie. Kilka pytań i na pewno będziemy wiedzieć, czy jest to odpowiedni bank dla nas.

Oferty kredytów hipotecznych

W ostatnich miesiącach roku ale i latach byliśmy zasypywani ogromną wprost ilością ofert kredytów hipotecznych – mimo że na rynku mieszkaniowym trwał zastój. Specjaliści od marketingu robią co mogą, by złapać nas na pozornie niezwykle atrakcyjne warunki umowy kredytowej z bankiem. Niestety Rzeczywistość ofert kredytowych jest znacznie mniej atrakcyjna niż chcieliby nam to pokazać marketingowcy.

Jaki kredyt hipoteczny wybrać? Ranking?

Po pierwsze analizować, po drugie analizować i po trzecie – sprawdzać rankingi kredytów hipotecznych oraz ich szczegółowe porównania – bo tylko dzięki nim będziemy bliżej prawdy i trafnego wyboru …

Nadchodzące miesiące będą bardzo dobre dla wszystkich planujących zakup własnego mieszkania – prawdopodobnie na rynku dojdzie do korekty cen w dół. Niestety to samo nie dotyczy kredytu mieszkaniowego – gdyż banki im mniej mają klientów tym bardziej chcą zarobić na prowizjach i marżach (widać to po rankingach za ostanie miesiące).

 

Sytuacja w której kredyt drożeje, a jednocześnie własna waluta się umacnia może skłaniać do rozważań nad wzięciem kredytu w obcej walucie. Jest to oczywiście przy obecnych kursach bardzo interesujące rozwiązanie, należy jednak pamiętać o ryzyku kursowym – a ono potrafi naprawdę ostro namieszać nam w portfelu.

Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie dokładnie tego samego co robilibyśmy wybierając np. najlepszy kredyt samochodowy – rzetelne i gruntowne badanie wszystkich ofert pod kątem oprocentowania, a także ewentualnych kruczków a tych w tym roku nie brakuje.

Przebrnięcie przez kilkadziesiąt ofert i spełnić warunki nie jest może przyjemne, ale konieczne, jeśli chcemy uzyskać możliwie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny.

Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić?

Każdy człowiek, aby żyć musi jeść i pić, ale musi również gdzieś mieszkać. A kredyt hipoteczny Własny kąt daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala na realizowanie innych pragnień, jak chociażby założenie rodziny i posiadanie potomstwa. Idealnie byłoby, gdyby każdy młody człowiek po zakończeniu edukacji mógł zamieszkać u siebie i się całkowicie uniezależnić.

Taką możliwość ma jednak niewiele osób. Bardzo często młodzi przez kolejne lata po ukończeniu szkoły nadal mieszkają z rodzicami, gdyż są często bezrobotni, a nawet jeżeli pracują, to nie mają zdolności kredytowej i na kredyt mieszkaniowy nie mogą liczyć. Pozostaje jeszcze wynajem, jednak odstępne to często niemal cała wypłata, więc również ta opcja nie jest dla wszystkich.

Coraz trudniejszy dostęp do kredytów mieszkaniowych odczuwają nie tylko osoby zainteresowane zakupem nieruchomości, ale także deweloperzy oraz pośrednicy w handlu nieruchomościami. Niejeden deweloper i niejedno biuro nieruchomości stanęło na krawędzi bankructwa, gdyż ruch w interesie znacząco się zmniejszył. Popyt na mieszkania ciągle utrzymuje się na podobnym poziomie od wielu lat, jednak zła sytuacja na rynku pracy oraz mocno ograniczony dostęp do kredytów (zaostrzające się warunki dla kredytu hipotecznego) robią swoje i sprzedaż nieruchomości systematycznie spowalnia.

Kryzys minie!

Cała nadzieja w tym, że kryzys w końcu minie, będzie więcej miejsc pracy, a ludzie będą więcej zarabiać. Wówczas cała gospodarka ruszy do przodu, a sprzedaż nieruchomości  z pewnością wzrośnie.Póki co, jednakże trzeba przetrwać kryzys i w tym czasie niestety wiele firm zakończy swoją działalność. Wielu młodych ludzi będzie musiało odłożyć w czasie usamodzielnianie się i zakładanie rodzin.

Wielu wyjedzie, aby zarobić na własne cztery kąty za granicą. Trudno zrozumieć jak to jest możliwe, że w innych krajach wystarczy zacisnąć pasa przez kilka lat i można odłożyć gotówkę na mieszkanie, a w naszym kraju z przeciętnej wypłaty nie można nawet uzyskać zdolności kredytowej, aby zaciągnąć na kilkadziesiąt lat kredyt mieszkaniowy, a co dopiero odłożyć większą sumę np. na zakup mieszkania lub budowę domu.

Rzeczywistość jest bardzo gorzka, jednak pozostaje nam się jedynie z tym pogodzić.

 

Pożyczka Vivus za darmo