Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw (nowożeńców)

Kredyt hipoteczny dla nowożeńców

Małżeństwo i założenie rodziny to decyzje czysto osobiste dla każdego z nas. Za nimi idą decyzje formalne takie jak kupno własnego domu czy mieszkania. Nie wszyscy młodzi ludzie u progu swojego wspólnego życia dysponują od razu wystarczającymi środkami.

Dlatego właśnie banki są coraz bardziej skore do udzielania kredytów nowożeńcom. Kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw jest specyficznym rodzajem usługi bankowej, gdyż przy okazji zaciągania tegoż zobowiązania można liczyć na pomoc rządową.

W związku z tym udogodnieniem jest to zdecydowanie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dostępny w chwili obecnej na rynku.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.expander.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Oblicz raty i zdolność nim zamówisz!

Program rządowy otworzył młodym małżeństwom drzwi do wspólnego, komfortowego życia we własnym lokum. Istotą całego programu dofinansowania jest opłacanie części raty kredytu hipotecznego przez państwo. Taka pomoc rządowa trwa aż 96 miesięcy (8 lat). Kwota dopłaty wyliczana jest na podstawie stopy referencyjnej (średniej z ostatnich trzech miesięcy).

Obecnie wynosi ona około 800 złotych. Mogą skorzystać z niej nie tylko młode małżeństwa, ale także osoby samotnie wychowujące dzieci.

Środki, które młode małżeństwo zaoszczędzi dzięki pomocy rządowej można umiejętnie wykorzystać. Banki w tym celu proponują różnorakie lokaty i programy oszczędnościowe. Można je również odłożyć na poczet późniejszej spłaty reszty zobowiązania, a także na bieżące potrzeby.

Kredyt z dopłatą – już się kończy

Pamiętaj, że starając się o kredyt z dopłatą rządową bank bierze pod uwagę całość spłacanej raty, gdyż państwo pomoże Ci jedynie przez pierwszych 8 lat. Kolejne raty będziesz musiał już uiścić ze współmałżonkiem.

Aby przystąpić do programu, musisz spełniać kilka obwarowań prawnych. Nie możesz uczestniczyć w dwóch programach jednocześnie. Nie możesz też być właścicielem ani współwłaścicielem innego domu czy mieszkania. Jeśli natomiast jesteś głównym najemcą lokalu i figurujesz w rejestrze spółdzielni mieszkaniowej, musisz złożyć pisemne zobowiązanie o zrzeczeniu się członkostwa i wyprowadzeniu z danego lokalu najpóźniej pół roku od daty zakupu nowego lokalu.

Kredyt hipoteczny dla nowożeńców…

Wymaga długofalowych analiz, podobnie jak kredyt dla prowadzących firmę. Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych, banki chętniej udzielają takich kredytów, gdyż w początkowym okresie spłacania mają niepodważalnego gwaranta spłaty części należności budżet państwa.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.expander.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Młodzi ludzie także chętniej decydują się na zakup własnego mieszkania. Analizy kredytowe wypadają dla nich korzystniej (zarówno ze względów konsumpcyjnych, jak i finansowych).