Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Mini Ratka online PKO BP! Bez prowizji!

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw (nowożeńców)

Kredyt hipoteczny dla nowożeńców

Małżeństwo i założenie rodziny to decyzje czysto osobiste dla każdego z nas. Za nimi idą decyzje formalne takie jak kupno własnego domu czy mieszkania. Nie wszyscy młodzi ludzie u progu swojego wspólnego życia dysponują od razu wystarczającymi środkami.

Dlatego właśnie banki są coraz bardziej skore do udzielania kredytów nowożeńcom. Kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw jest specyficznym rodzajem usługi bankowej, gdyż przy okazji zaciągania tegoż zobowiązania można liczyć na pomoc rządową.

W związku z tym udogodnieniem jest to zdecydowanie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dostępny w chwili obecnej na rynku.

 

Oblicz raty i zdolność nim zamówisz!

Program rządowy otworzył młodym małżeństwom drzwi do wspólnego, komfortowego życia we własnym lokum. Istotą całego programu dofinansowania jest opłacanie części raty kredytu hipotecznego przez państwo. Taka pomoc rządowa trwa aż 96 miesięcy (8 lat). Kwota dopłaty wyliczana jest na podstawie stopy referencyjnej (średniej z ostatnich trzech miesięcy).

Obecnie wynosi ona około 800 złotych. Mogą skorzystać z niej nie tylko młode małżeństwa, ale także osoby samotnie wychowujące dzieci.

Środki, które młode małżeństwo zaoszczędzi dzięki pomocy rządowej można umiejętnie wykorzystać. Banki w tym celu proponują różnorakie lokaty i programy oszczędnościowe. Można je również odłożyć na poczet późniejszej spłaty reszty zobowiązania, a także na bieżące potrzeby.

Kredyt z dopłatą – już się kończy

Pamiętaj, że starając się o kredyt z dopłatą rządową bank bierze pod uwagę całość spłacanej raty, gdyż państwo pomoże Ci jedynie przez pierwszych 8 lat. Kolejne raty będziesz musiał już uiścić ze współmałżonkiem.

Aby przystąpić do programu, musisz spełniać kilka obwarowań prawnych. Nie możesz uczestniczyć w dwóch programach jednocześnie. Nie możesz też być właścicielem ani współwłaścicielem innego domu czy mieszkania. Jeśli natomiast jesteś głównym najemcą lokalu i figurujesz w rejestrze spółdzielni mieszkaniowej, musisz złożyć pisemne zobowiązanie o zrzeczeniu się członkostwa i wyprowadzeniu z danego lokalu najpóźniej pół roku od daty zakupu nowego lokalu.

Kredyt hipoteczny dla nowożeńców…

Wymaga długofalowych analiz, podobnie jak kredyt dla prowadzących firmę. Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych, banki chętniej udzielają takich kredytów, gdyż w początkowym okresie spłacania mają niepodważalnego gwaranta spłaty części należności budżet państwa.

Młodzi ludzie także chętniej decydują się na zakup własnego mieszkania. Analizy kredytowe wypadają dla nich korzystniej (zarówno ze względów konsumpcyjnych, jak i finansowych).

 

Który kredyt hipoteczny jest najkorzystniejszy w Polsce?

Każdy chce mieć własne cztery kąty. Jednak jak je zdobyć? Jak kupić mieszkanie czy dom? Nie mamy przecież odłożonych tak dużych pieniędzy. Chyba, że akurat wygraliśmy duże pieniądze w kasynie lub w jakiejś grze losowej, ale z tym bywa różnie.

Wiemy doskonale, że myśl o zakupie domu łączy się z wizytą w banku. Wszyscy wiedzą, że w dzisiejszych czasach bez kredytu się nie obejdzie.

Dziś można wręcz powiedzieć, że są banki hipoteczne to znaczy banki, w które wręcz specjalizują się w udzielaniu kredytów hipotecznych, mają bardzo ciekawą ofertę.

Czym różnią się kredyty hipoteczne w różnych bankach?

Otóż różnice na pierwszy rzut oka nie są może ogromne, ale są. Oprocentowanie w bankach kredytów hipotecznych różni się. Oczywiście banki zmniejszając oprocentowanie kredytu hipotecznego zabezpieczają się na inne sposoby, mimo to owa wysokość oprocentowania powinna być dla nas istotna przy wyborze kredytu hipotecznego.

Najniżej oprocentowany kredyt hipoteczny na rynku przykuwa uwagę. Jednak dobrze jest zapytać, jakie są inne koszty kredytu, które musi ponieść potencjalny kredytobiorca.

Pamiętajmy też o tym, że procentowanie jest związane ze stopą referencyjną oraz z marżą banku. Dlatego też lepiej brać kredyt w momencie, gdy kurs waluty, w której chcemy wziąć kredyt jest stabilny. Poza oprocentowaniem istotne jest też ubezpieczenie kredytu. Dobrze jest ubezpieczyć się od różnych sytuacji. Dobrze jest też pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny różni się od zwykłego kredytu gotówkowego konsumenckiego.

Zwykła pożyczka jest inaczej oprocentowana niż kredyt hipoteczny, poza tym jest jeszcze kilka innych elementów różniących kredyt hipoteczny o zwykłego kredytu.

Może czasem lepiej wziąć zwykły kredyt, jeśli mamy już sporą część pieniędzy i wiemy, że nasze dochody przekonają bank do udzielenia nam zwykłego kredytu. Jednak, jeśli nie mamy żadnych środków nie pozostaje nam nic innego jak ruszyć w poszukiwaniu najniżej oprocentowanego kredytu hipotecznego, który sprawi, że nasze marzenie o domu, stanie się rzeczywistością.

 

Kredyt dla młodych małżeństw

Ślub jest ważnym i pamiętnym wydarzeniem w życiu młodych par. Początek życia razem, z reguły jest to miesiąc miodowy. Jest to wspaniała tradycja, którą młode pary chętnie kontynuują. Ci, którzy nie są obciążeni problemami finansowymi, mogą spokojnie planować w jaki sposób będą spędzać miesiąc miodowy.
Natomiast małżeństwa o niskich dochodach nie mogą pozwolić sobie na spędzeniu tego czasu na luksusowym pobycie za granicami kraju. Dzisiaj, instytucje kredytowe i finansowe oferują wiele pożyczek celowych, które mogą być wykorzystywane, na różne cele w tym na ekscytującą podróż razem.

Obecnie większość młodych par posiada stałe dochody, co jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę w czasie sprawdzania zdolności kredytowej. Dzięki temu staranie się o kredyt konsumpcyjny przez młode małżeństwa jest bardziej proste dlatego mogą oni wybrać się w fascynującą podróż po Europie, odwiedzając Paryża, Wiedeń, Berlin i Pragę. Niezapomniany może się okazać wspólny pobyt w Tajlandii, na Malediwach, w Brazylii i na Kubie.

Wiele par planujących swój miesiąc miodowy zaciąga szybki kredyt dla młodych małżeństw od ręki. Ta łatwa i szybka forma zaciągania pożyczki pozwala młodym małżeństwo cieszyć się z rozpoczęcia wspólnego życia razem. pożyczka online jest właśnie dla tych osób, które pragną spełnić swoje marzenia a ich środki pieniężne są nie do końca wystarczające. pożyczki gotówkowe od ręki daje wiele możliwości parą małżeńskim, które właśnie rozpoczęły życie razem.

 

Małżeństwa decydujące się wziąć szybki kredyt dla młodych małżeństw aby móc wyjechać na wymarzony miesiąc miodowy, kierują się między innymi tym, że mają możliwość wyjazdu niemal od zaraz, a chwilówkę mogą spłacać przez okres np. 12, 18 lub 24 miesięcy. W związku z długość spłaty pożyczki oraz miesięczne raty pożyczki na wczoraj nie obciążają nadmiernie budżetu młodych rodzin. Wspomnienia z takiej wycieczki na pewno pozostaną na długo w ich pamięci. Nie na darmo jeden z klasyków, powiedział, że „wspomnienia – mój jedyny raj, z którego nigdy nie będę mógł jechać …”. Z tym stwierdzeniem trudno się spierać.

Nowożeńcy mogą skorzystać z jednego z programów kredytowych przez banki we współpracy z biurami podróży. Celem tego podejścia jest to, że proces składania wniosku o pożyczkę jest szybki a placówka bankowa może przenieść bezpośrednio odpowiednią kwotę pieniędzy na konto organizatora wycieczki. Gotówkowy kredyt dla młodych małżeństw np. w Banku PKO BP może być wydany na okres od 6 miesięcy do kilku lat z bardzo przystępną stopą procentową.

Jeszcze o zdolności kredytowej

Banki oferują nam bardzo wiele wszelkiego rodzaju produktów, które odpowiadają nam mniej lub bardziej. W dzisiejszych czasach mamy całe mnóstwo banków oraz instytucji finansowych.

Pozostaje zatem pytanie, gdzie wziąć kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw, a pytanie to nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. W tym roku mamy do wyboru naprawdę mnóstwo możliwości i jest z czego wybierać.Wybierając kredyt w jakimkolwiek banku, obliczanie zdolności kredytowej jest podstawą od której należy rozpocząć poszukiwania kredytu hipotecznego.

Dlatego zanim wypełnimy wszystkie wnioski, dokładnie sprawdźmy ile będzie nas kosztować – możemy zdecydować się na raty malejące, rosnące lub też równe. A wybór kredytu dla młodych małżeństw czy raczej banku powinien wyglądać tak – że najpierw wybieramy 3 najlepsze oferty i z tymi 3 bankami negocjujemy warunki.

Kredyt hipoteczny w PKO BP to obecnie kredyt znajdujący się w TOP 3 w rankingach kredytów mieszkaniowych. Jeśli chcemy skorzystać z najlepszych ofert kredytów mieszkaniowych na pewno będziemy zadowoleni z tego rodzaju ofert. Potrzebujemy jedynie internetu żeby poznać cały regulamin oraz opłaty omawianego kredytu. Teraz już dokładnie wiemy gdzie wziąć kredyt hipoteczny dla młodych w tym roku, aby przez dwadzieścia lat nie żałować takiej decyzji.

Podstawa to obliczanie zdolności kredytowej

Obliczanie zdolności kredytowej nie jest takie skomplikowane jak może nam się wydawać, w dodatku możemy sobie pozwolić na siedzenie przy tym w domu, w ulubionym fotelu. Nie musimy już biec do banku czy też innego specjalisty. W komputerze zobaczymy dokładnie to samo.

Poświęćmy kilka minut, wpiszmy wszystkie ważne dane i za moment będziemy wiedzieć dokładnie wszystko. Ale wiemy już, że kredyt dla młodych małżeństw w PKO BP to coś, co na pewno nam się opłaci.

Możemy zatem spokojnie kupować swoje pierwsze mieszkanie.

 

Pożyczka Vivus za darmo