Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Kredyt gotówkowy – na jakie cele go wziąć?

Kredyt gotówkowy atrakcyjny

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów kredytowych, udzielanych przez polskie banki.

Przy niższych kwotach są one tanie, ale czym wyższa kwota kredytu gotówkowego, tym bardziej jego koszty wzrastają.

Kredyt gotówkowy można wziąć na różne cele, a jego wysokość, jak i okres spłaty zależą od negocjacji z bankiem.

Kredyt gotówkowy – czym się charakteryzuje?

Kredyt gotówkowy jest przede wszystkim kredytem elastycznym, a banku nie obchodzi na co zostanie spożytkowany, z tego też względu wynika fakt, że kredyty gotówkowe są droższe od kredytów celowych. Kredyt gotówkowy nie wymaga wielu formalności, jednak na pewno zostanie sprawdzona Twoja zdolność kredytowa oraz historia w BIK-u i od tych czynników będzie zależało na jaką kwotę kredyt otrzymasz.

Kredyt gotówkowy, a inne możliwości

Kredyty gotówkowe najbardziej nadają się do spożytkowania ich na rzeczy nagłe, takie jak chwilowe problemy finansowe czy mały remont w mieszkaniu. Nie opłaca się o je wnioskować, jeśli ma się z góry ustalony cel, na który kredyt chcesz poświęcić. Kredyty celowe czy raty na sprzęt są o wiele tańsze niż kredyty gotówkowe. Kredyt celowy zazwyczaj posiada różnego rodzaju zabezpieczenia na rzecz, którą kupujesz, a najczęstszymi kredytami celowymi są samochodowy lub mieszkaniowy.

 

Dzięki zabezpieczeniu oraz celowości bank wie, że pieniądze zostaną użyte w korzystny sposób, a poprzez zabezpieczenie nie obawia się braku spłaty kredytu. Z drugiej strony raty na sprzęt pomimo, że również bywają bardzo drogie, to często organizowane są różnego rodzaju promocje, dzięki którym raty nie posiadają żadnych kosztów, jedynie musimy spłacić kapitał.

Dobrą opcją jest również linia odnawialna przy koncie osobistym. Limit takiej linii kredytowej jest wysoki, a odsetki za korzystanie z jej niskie, gdyż bank posiada zabezpieczenie, w postaci regularnych wpływów na konto, np. Twojego comiesięcznego wynagrodzenia.

Kiedy kredyt gotówkowy może być atrakcyjny

Nie zmienia to faktu, że na mniej dookreślone cele, kredyt gotówkowy z pewnością będzie opcją atrakcyjną, a przy niewielkich kwotach banki nie wymagają dużych formalności, czasami wystarczy sam dowód, dzieje się tak w dwóch przypadkach. Jedną z nich jest sytuacja, kiedy posiadamy dobrą historię kredytową w BIK, a drugą kiedy posiadamy konto osobiste w banku, w którym chcemy wziąć kredyt.

 

Pamiętaj, że dłuższy okres kredytowania skutkuje większymi kosztami kredytu.

Załóżmy, że wnioskujesz o kredyt na 3 tysiące, możesz go wziąć na 12 miesięcy lub 24 miesiące. W drugim przypadku koszt kredytu będzie podwójnie większy niż w pierwszym, a w wynika to z tego, że wolniej spłacany jest kapitał, od którego naliczane są odsetki kredytu. Czasem jednak warto wziąć kredyt z dłuższym okresem spłaty. Wiadomo, że krótszy okres kredytowania będzie bardzie opłacalny, ale dłużej spłacane raty staną się mniej odczuwalne dla Twojego comiesięcznego budżetu.

Pożyczka Vivus za darmo