Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł miesięcznie

Konsolidacja kredytów – lekiem na problemy z gotówką

konsolidacja pożyczek

Szukając na rynku usług finansowych najlepszego dla siebie kredytu konsolidacyjnego, dostosowanego do naszych potrzeb, bierzemy pod uwagę takie czynniki jak jego wielkość, atrakcyjne oprocentowanie, czas na jaki możemy wziąć kredyt, typ waluty i ewentualnie koszty dodatkowe jakie możemy ponieść zamawiając taką pożyczkę która pozwoli nam połączyć kilka naszych pożyczek, kredytów w jeden kredyt (to tak zwana konsolidacja pożyczek).

Dodatkowo, oprócz kosztów kredytu konsolidacyjnego, dla sporej liczby klientów banku nadzwyczaj ważne są też inne warunki kredytu wpływające na komfort jego spłacania. Niektórzy z kredytobiorców biorą szczególnie pod uwagę na prawdopodobieństwo odroczenia spłaty kredytu, czyli tzw. wakacje kredytowe. Wszystkie te rzeczy mają duży wpływ na ogólny koszt zaciąganego kredytu, który jesteśmy zobowiązani spłacać w okresie obowiązywania umowy.

 

Konsoliduj swoje pożyczki

W przypadku zaciągania pożyczki na drobne cele (codzienne wydatki) bardzo ważnym jest znalezienie takiej oferty, która umożliwi załatwienie formalności kredytowych w praktycznie jeden dzień, bez potrzeby załatwiania znacznej liczby dokumentów oraz poświadczeń i oczywiście, co niezwykle istotne, z względnie jak najniższym oprocentowaniem.

 

Poszukując kredytu hipotecznego, potrzebujemy wyszukać bank, który przedłoży nam niedrogi kredyt z niską marżą i na długi czas kredytowania, prócz tego bez konieczności ponoszenia kolejnych kosztów, takich jak wydatki za rozpatrzenia wniosku czy wydanie decyzji, konieczność obowiązkowego zabezpieczenia kredytu, albo prowizji banku od przyznanej kwoty kredyty.

Przeważnie kredytobiorcy poszukują na rynku kredytu bez wkładu własnego na 35 lat. W przypadku posiadania kilku innych zadłużeń w przeróżnych bankach, wskazane jest wnioskować o udzielenie kredytu konsolidacyjnego.
Zagwarantuje on nam możliwość spłacania jednej, mniejszej raty, w miejsce kilku większych pochodzących najczęściej z wielu banków.

Kredyt konsolidacyjny, tak samo jak jak hipoteczny, na budowę domu czy kupno mieszkania powinien mieć niskie oprocentowanie, długi termin kredytowania i dodatkowo nie powinien w swych warunkach oczekiwać od przyszłego kredytobiorcy regulowania dodatkowych należności za rozpatrzenie wniosku oraz obowiązkowych zabezpieczeń na życie lub od utraty zarobkowania.
No i najważniejsza rzecz konsolidacja kredytów powinna dać nam sporo zaoszczędzić na co miesięcznej spłacie odsetek.