Karta kredytowa do konta – ranking kart

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często bankowe karty kredytowe zastępują nam tradycyjne pieniądze.

Coraz częściej na stacjach paliw, w hipermarketach a nawet kwiaciarniach czy kioskach płacimy poprzez przeciągniecie kawałka tworzywa sztucznego w terminalu płatniczym.

Postęp jest nieodwracalny, jednak niesie ze sobą nie tylko wielkie korzyści, ale także potencjalne niebezpieczeństwo. I nie chodzi tu nawet o coraz doskonalsze techniki okradania kont kart kredytowych- te były, są i będą się dalej rozwijały razem z zabezpieczeniami kart.

Największym problemem jesteśmy my sami, konsumenci, którzy nie umieją dopasować karty kredytowej do swoich realnych potrzeb i możliwości. Pamiętajmy, że karta kredytowa, choćby najlepsza jest w dalszym ciągu kredytem, który trzeba spłacić, a z tym coraz częściej miewamy problemy.

 

Chociaż karty płatnicze kredytowe nie są najdroższą formą kredytu to ich udział całości naszego zadłużenia jest zaskakująco wysoki. Dowodzi to jedynie tego, że karty kredytowe często wybieramy na oślep, bez przeprowadzenia odpowiedniej procedury wyboru. Można ją bagatelizować, ale zazwyczaj kończy się to długiem.

 

To, czy wybierzemy mBank’u karty kredytowe czy może jakieś inne nie powinno być nigdy dziełem przypadku. Tak samo jak w przypadku każdego innego kredytu możemy skorzystać z odpowiednich wirtualnych porównywarek, rankingów czy zestawień, które opisują dokładnie zalety i wady poszczególnych kart tak, abyśmy mogli przekonać się, utrzymanie której z kart może przekroczyć nasze możliwości, albo w którym przypadku musielibyśmy płacić za opcje, z których byśmy nie skorzystali.

Często jednak nie jesteśmy świadomi swoich praw w zakresie wyboru kart kredytowych i statystyka zadłużenia wyraźnie wskazuje na pogłębienie się tej przykrej tendencji.