Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Szybka i pewna pożyczka w Santander Banku

Kalkulator zdolności kredytowej (kredyt hipoteczny)

Kalkulator zdolności kredytowej (kredyt hipoteczny) 1

Szukasz kredytu hipotecznego – potrzebny Ci nie tylko kalkulator zdolności kredytowej ale i ogół informacji na ten temat …

Kredyt hipoteczny czy mieszkaniowy to bardzo poważna sprawa, warto wiedzieć zatem na co zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym idąc do banku. Wstępnie ze wszystkimi ofertami możemy się zapoznać na stronach internetowych banków oraz wszelkiego rodzaju porównywarek finansowych, które to znajdziemy w Internecie.

Jednak uwaga na pułapki – marże i oprocentowanie to coś, czego nie policzy nam dokładnie strona. Samodzielnie musimy wykonać kilka rachunków, co nie jest takie skomplikowane jak może się wydawać.

 

Opłaty przy kredycie hipotecznym

Najważniejsze opłaty przy kredycie hipotecznym to nie tylko wspomniane wyżej oprocentowanie i marża, ale również przygotowanie kredytu, odpowiednie ubezpieczenie i inne opłaty które mamy w umowie.

Na stronie internetowej banku również je znajdziemy bez większych problemów. Jeśli nie wiemy na co zwrócić uwagę przy kredycie hipotecznym i nie chcemy się tym zmierzyć samodzielnie, możemy liczyć na pomoc doradców finansowych. Nie jest to nic szczególnego – doradca ma obowiązek wszystko nam wyjaśnić.

Marże i oprocentowanie jak już wspomnieliśmy mamy podane w tabelach opłat.

Jednak bank może je zwiększyć lub zmniejszyć w zależności od tego jaka jest nasz sytuacja finansowa.
Jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe możemy pytać w banku mailowo lub telefonicznie. Jak zatem widzimy opłaty przy kredycie hipotecznym są bardzo ważnym podpunktem, którego nie należy podczas składania wniosku omijać.

I nie sugerujmy się jedynie reklamą w telewizji – realnie spójrzmy na to, czy stać nas na kupno mieszkania na kredyt czy też nie. lepiej bowiem czasami poczekać parę miesięcy na lepszą ofertę (promocyjną) niż dać się złapać na pierwszą lepszą ofertę którą zobaczymy w TV czy w Internecie.

Ubezpieczyć kredyt hipoteczny czy jednak nie?

Czasami myślimy że ubezpieczenie jest jedynie dodatkowym kosztem, który w rzeczywistości ma zwiększyć naszą ratę kredytową. Ale czy rzeczywiście tak jest?

Nie czytamy co może być zabezpieczeniem kredytu na dom i idziemy na żywioł. Wyznacznikiem kredytu jest dla nas często jedynie niska rata, która może nas wpakować w niezłe tarapaty. Przyjrzyjmy się przypadkom, gdzie mieszkania zostały spalone, kredytobiorca zachorował.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny

Warunki kredytowania mieszkania dokładnie wypisane są na stronie internetowej wybranej przez nas oferty. Dodatkowo zawsze możemy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który wszystko nam w szczegółach wyjaśni.

Wiele banków oferuje dzisiaj kredyt bez wkładu własnego, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają oszczędności. Jednak wszystko ma swoje zalety oraz wady. Jeśli doczytamy co może być zabezpieczeniem kredytu na dom, będziemy mogli spać całkiem spokojnie. Zastanówmy się nad tym poważnie.

 

Wszystkie warunki kredytowania mieszkania wypisane mamy pod ofertą kredytu mieszkaniowego na stronie banku. Na pewno warunkiem są odpowiednie zarobki, a 1000 złotych nie będzie wystarczającą kwotą. Podobnie jest zadłużeniami – bank o wszystkim się dowie, więc nie warto ukrywać przed nim tego rodzaju faktów.

Zobaczmy jak to dokładnie wygląda na co dzień. W jaki sposób banki wszystko wyliczają, co biorą pod uwagę.
Nowoczesny kredyt bez wkładu własnego pozwoli nam kredytować bez lat oszczędzania.

Czy stać Cię na kredyt hipoteczny ?

Każdy klient banku, który chce wziąć jakikolwiek kredyt musi liczyć się z tym, że jego sytuacja finansowa zostanie bardzo wnikliwie przeanalizowana. Bank zestawi sobie wszelkie dochody kredytobiorcy z informacjami uzyskanymi z Biura Informacji Kredytowej. Dzięki temu bankowy analityk będzie miał pełen przegląd zobowiązań, jakie klient spłaca w danym okresie.

Badanie zdolności kredytowej i uzależnianie od niego decyzji o udzieleniu kredytu jest obowiązkiem każdego banku. Zasady i kryteria obliczania zdolności kredytowej wynikają z rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Jeżeli planujemy zaciągnięcie kredytu, to przed złożeniem wniosku w banku możemy samodzielnie sprawdzić, jaka kwota nie powinna w danym banku stanowić dla nas problemu.

Kalkulator zdolności kredytowej hipoteczny

W Internecie można znaleźć kalkulator zdolności kredytowej hipoteczny, który pokaże nam, o jaką kwotę możemy bezpiecznie wnioskować. Tego typu wiedza pozwoli na przeanalizowanie naszych planów i spokojne podejmowanie decyzji w sprawach finansowych.

Kredyt hipoteczny to droga do własnego domu, ale równocześnie pętla na szyi wielu polskich rodzin. Z tego też powodu jego zaciągnięcie winno się bardzo skrupulatnie przeanalizować. Wielu ludzi uważa, że oprocentowanie kredytu hipotecznego jest jedynym czynnikiem, który na wpływ na koszty. Nie jest to prawda!

Kalkulator zdolności znajdziesz powyżej 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to tylko jeden z czynników, istnieją jeszcze opłaty czy marże, które potrafią sprawić, iż cudownie niskie oprocentowanie wcale nie da nam taniego kredytu. Najtańszy kredyt hipoteczny to ten, który w porównaniu z innymi posiada nie tylko niskie oprocentowanie, ale także i niskie pozostałe koszty. Dokonując wyboru pomiędzy wieloma bankami łatwo jest się zagubić w natłoku informacji.

Z tego też powodu ciekawym i bardzo polecanym jest skorzystanie z porównań kredytów przygotowanych przez specjalistów.

Ranking kredytów hipotecznych z łatwością znaleźć możemy w sieci czy prasie. Oczywiście nie sugerujmy się pierwszym lepszym, którego znajdziemy. Lepiej jest sprawdzić kilka i zobaczyć na jakiej pozycji znajduje się upatrzony przez nas bank czy kredyt – w końcu gdy pięć osób mówi nam, że właśnie tam jest najtaniej to coś w tym musi być.

Jednym z podstawowych warunków jaki musi spełniać ranking najtańszych kredytów hipotecznych, aby był pomocny w naszych poszukiwaniach jest jego aktualność. Rynek kredytów bankowych jest tak zmienny, że najtańszy kredyt hipoteczny z przed trzech lat wcale nie musi być optymalnym rozwiązaniem na dziś.

 

Kredyt hipoteczny a firma

Biorąc pod uwagę fakt na coraz większe zróżnicowanie gospodarcze społeczeństwa – nie każdy chce mieć „szefa” i być „zatrudnionym”. Coraz więcej ludzi w Polsce decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Podobna rzecz ma miejsce w przypadku „samozatrudnienia”, czyli zmiany umowy z dotychczasowym pracodawcą.

Jest to korzystny trend społeczny w obecnych czasach niepewności na rynku pracy, masowych zwolnień i coraz większej konkurencji na rynku usług.
Przyjrzyjmy się więc kwestii, czy łatwo dostać kredyt mieszkaniowy na działalność gospodarczą, jakie dokumenty będą potrzebne i dlaczego droga do wymarzonego lokum u przedsiębiorcy jest dłuższa i bardziej skomplikowana niż u osoby zatrudnionej.

Przyszły kredytobiorca prowadzący własną działalność, musi przygotować się na dłuższe i bardziej skomplikowane udowadnianie bankowi swoich dochodów, niż ma to miejsce w wypadku osoby zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony i nie określony.

Do wymaganych przez bank dokumentów dojdą także zaświadczenia z urzędów (między innymi z urzędu skarbowego) oraz dokumentacja samej firmy. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż uzyskanie niektórych zaświadczeń wymaga czasu, a przedłużający się czas nie jest sprzymierzeńcem w walce o korzystną cenę upatrzonej nieruchomości.
Dość istotną kwestią w przyznawaniu kredytu hipotecznego osobie, która prowadzi działalność gospodarczą jest czas prowadzenia działalności.

Okres prowadzenia firmy ma dość duże znaczenie dla banku. Jest różny w różnych bankach, maksymalnie wynosi on nawet dwa lata.
Na podstawie czasu, jaki upłynął od momentu otwarcia działalności, bank określa, na ile stabilny finansowo i wiarygodny jest dany klient.
Bardziej liberalnie banki podchodzą do osób, które wcześniej były zatrudnione na umowę o pracę, a dopiero po jakimś czasie zmieniły swój stosunek zatrudnienia na własną działalność i na mocy nowej umowy współpracują z wcześniejszym pracodawcą.

 

Kalkulator zdolności kredytowej pomoże

Badanie zdolności kredytowej jest zabiegiem, który każdy z nas może samodzielnie przeprowadzić w domowym zaciszu, dzięki dostępowi do internetu. Zanim zaczniesz dokonywać obliczeń, przygotuj wszelkie dokumenty, które będą Ci potrzebne.

Każdy z nich musisz podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich do grupa dochodów, czyli wszystkich uzyskiwanych miesięcznie wpływów, a druga to grupa obciążeń finansowych, które musisz co miesiąc regularnie spłacać swoim wierzycielom.

Kalkulator kredytowy hipoteczny osobno uwzględnia obciążenia wynikające ze zobowiązań bankowych, z zobowiązań formalnych oraz z zobowiązań bieżących (tak zwane wydatki „na życie”).

Pamiętaj, że nie wszystkie banki akceptują wszystkie źródła dochodu. Obecnie w dobie dużej popularności innych niż umowa o pracę źródeł, banki starają się wychodzić klientom naprzeciw i brać pod uwagę dochody z umów o dzieło czy umów-zlecenie. Jednak zanim przystąpisz do określania swojej zdolności kredytowej, sprawdź uważnie w regulaminie banku na jego stronie internetowej, czy dana forma dochodu, jaką chcesz wprowadzić, jest przez bank uznawana.

Kalkulator kredytowy hipoteczny zdolności i obliczający raty kredytu hipotecznego  pomoże Ci w dokonaniu wstępnych obliczeń kredytowych. Podstawową i najważniejszą dla Ciebie wartością będzie zapewne informacja, ile wynosi rata kredytu hipotecznego. Koszt ten jest bowiem istotny z punktu widzenia planowania miesięcznych wydatków.

Biorąc kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze, że jest to zobowiązanie składane na bardzo długie lata – czasami na 30 lub 35 lat, dlatego musisz planować długofalowo i oprócz kosztów miesięcznych, liczyć także koszty letnie. Do tego przyda Ci się określenie łącznego kosztu kredytu oraz zmienność oprocentowania.

Bank udostępnia Ci możliwość wykonania takich obserwacji na podstawie harmonogramu spłaty, który układany jest indywidualnie w zależności od Twoich własnych potrzeb kredytowych.

 

Pamiętaj, że informacje uzyskane na stronach internetowych banków lub portali informacyjnych to jedynie orientacyjne koszty danego kredytu. Dokładne informacje możesz uzyskać już w banku, po rozmowie z konsultantem i określeniu Twoich osobistych preferencji kredytowych.

Koszty kredytu hipotecznego mogą bowiem ulec zmianie, jeśli zdecydujesz się na oferty dodatkowe, proponowane przez bank albo zdecydujesz się na skorzystanie z ubezpieczenia nieruchomości w towarzystwie ubezpieczeniowym, z którym bank współpracuje.

Dodatkowo, wraz z doradcą bankowym, będziesz mógł ustalić, jak będzie wyglądała spłata kredytu nie tylko w tym roku ale i w kolejnych latach, jeśli nagle stracisz pracę lub utracisz zdolność do jej wykonywania.

Wysokość rat kredytów hipotecznych…

w bankach uzależniona jest głównie od dochodów uzyskiwanych z tytułu działalności gospodarczej. Aby ustalić konkretną ratę potrzebna jest dokumentacja prowadzonej firmy, by analitycy mogli określić, ile faktycznie wynoszą wpływy i obciążenia z tytułu działalności gospodarczej. Niezbędne będą też zaświadczenia z urzędu skarbowego o formie rozliczania się i trybie działalności.
Najprostszą drogę mają ci przedsiębiorcy, którzy rozliczają się z urzędem na zasadach ogólnych.

W takim przypadku najłatwiej jest ocenić płynność finansową prowadzonej działalności i samego kredytobiorcy.

Na koniec warto zapamiętać jedną rzecz – prowadząc firmę czyli posiadając działalność gospodarczą kredyt hipoteczny dostaniemy praktycznie w każdym banku – jednak nie każdy bank zaoferuje nam tak dobre warunki jakbyśmy byli na przykład zatrudnienie na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jest to dziwne – ale prawdziwe …

Pożyczka Vivus za darmo