Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Policz czy stać Cię na kredyt hipoteczny

Każdy klient banku, który chce wziąć jakikolwiek kredyt musi liczyć się z tym, że jego sytuacja finansowa zostanie bardzo wnikliwie przeanalizowana. Bank zestawi sobie wszelkie dochody kredytobiorcy z informacjami uzyskanymi z Biura Informacji Kredytowej. Dzięki temu bankowy analityk będzie miał pełen przegląd zobowiązań, jakie klient spłaca w danym okresie.
Badanie zdolności kredytowej i uzależnianie od niego decyzji o udzieleniu kredytu jest obowiązkiem każdego banku. Zasady i kryteria obliczania zdolności kredytowej wynikają z rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Jeżeli planujemy zaciągnięcie kredytu, to przed złożeniem wniosku w banku możemy samodzielnie sprawdzić, jaka kwota nie powinna w danym banku stanowić dla nas problemu.

 

Czy stać Cię na kredyt hipoteczny ?

W Internecie można znaleźć kalkulator zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym, który pokaże nam, o jaką kwotę możemy bezpiecznie wnioskować. Tego typu wiedza pozwoli na przeanalizowanie naszych planów i spokojne podejmowanie decyzji w sprawach finansowych.

Kredyt hipoteczny to droga do własnego domu, ale równocześnie pętla na szyi wielu polskich rodzin. Z tego też powodu jego zaciągnięcie winno się bardzo skrupulatnie przeanalizować. Wielu ludzi uważa, że oprocentowanie kredytu hipotecznego jest jedynym czynnikiem, który na wpływ na koszty. Nie jest to prawda!


Oprocentowanie kredytu hipotecznego to tylko jeden z czynników, istnieją jeszcze opłaty czy marże, które potrafią sprawić, iż cudownie niskie oprocentowanie wcale nie da nam taniego kredytu. Najtańszy kredyt hipoteczny to ten, który w porównaniu z innymi posiada nie tylko niskie oprocentowanie, ale także i niskie pozostałe koszty. Dokonując wyboru pomiędzy wieloma bankami łatwo jest się zagubić w natłoku informacji.

 

Z tego też powodu ciekawym i bardzo polecanym jest skorzystanie z porównań kredytów przygotowanych przez specjalistów.

Ranking najtańszych kredytów hipotecznych z łatwością znaleźć możemy w sieci czy prasie. Oczywiście nie sugerujmy się pierwszym lepszym, którego znajdziemy. Lepiej jest sprawdzić kilka i zobaczyć na jakiej pozycji znajduje się upatrzony przez nas bank czy kredyt – w końcu gdy pięć osób mówi nam, że właśnie tam jest najtaniej to coś w tym musi być.

Jednym z podstawowych warunków jaki musi spełniać ranking najtańszych kredytów hipotecznych, aby był pomocny w naszych poszukiwaniach jest jego aktualność. Rynek kredytów bankowych jest tak zmienny, że najtańszy kredyt hipoteczny z przed trzech lat wcale nie musi być optymalnym rozwiązaniem na dziś.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl