Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Raty równe czy malejące dla kredytu hipotecznego?

Kupowanie mieszkania nie jest łatwe. Na początku musimy się postarać o odpowiedni kredyt hipoteczny. Obecnie większość osób bierze mieszkanie tylko i wyłącznie na kredyt. Musimy uważać na tak zwane opłaty przygotowawcze – zwłaszcza w instytucjach poza bankowych.

Tradycyjne banki nie pobierają zwykle za to opłat. Jednak nie zawsze stać nas na kredyt w takim banku. Czasami musimy sięgnąć do innego źródła finansowego.

Co mamy do wyboru? Pożyczki prywatne nie osiągają kwot za które jesteśmy w stanie wyremontować lub kupić mieszkanie. Zostają nam więc para banki, czyli poza bankowe instytucje finansowe. Tutaj też możemy wziąć kredyt na nowe mieszkanie czy też dom. Para banki bardzo często ogłaszają się w internecie. Codziennie możemy liczyć na promocję – warto więc odwiedzać strony internetowe banków oraz para banków.

 

Wybierajmy rozwiązanie, które będzie dla nas korzystne nie tylko na teraz ale również na lata. Dobrze dobrany kredyt to nie tylko spokój na lata ale i oszczędność, która pozwoli nam na wiele. Zobaczmy zatem co musimy zrobić: przede wszystkim powinniśmy zdecydować się na kredyt na dom w mBanku, PKO, Millennium Bank, ING Banku, czy też innym w który kredytowanie będzie na dobrych dla nas warunkach.

Nie we wszystkich bankach możliwa jest wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego bez opłat co dla bardzo wielu ludzi jest utrudnieniem. Bardzo często tanie kredyty, wiążą się wtedy z dodatkowymi opłatami, które wcale nie są małe. Musimy się zdecydować na kredyt który będzie : odpowiednio ubezpieczony ( na wypadek hospitalizacji oraz utraty pracy), dobrze oprocentowany, posiadał zero prowizji za udzielenie kredytu, miał możliwość przewalutowania, zamrożenia kredytu.

 

Jeśli już decydujemy się na kredyt pozostaje nam pytanie jakie raty wybrać: równe czy malejące – to oczywiście zależy tylko i wyłącznie od nas. Większość kredytobiorców decyduje się jednak na równe raty. Decyzja kredytowa podejmowana jest bardzo szybko, jednak to my powinniśmy wstrzymać się i dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz wszelkie dostępne oferty, które proponują nam banki. Każdy bank jest dokładnie przygotowany na wszelkiego rodzaju sytuacje.

Jednak warto pytać o wszelkie szczegóły, dzięki czemu będziemy doinformowani i nie będziemy tracić swojego cennego czasu. Czasem nawet nie musimy jechać do placówki- wystarczy napisać zapytanie na maila lub też skontaktować się z doradcą kredytowym telefonicznie. Kilka pytań i na pewno będziemy wiedzieć, czy jest to odpowiedni bank dla nas.