Specjalnie dla naszego serwisu Alior Bank przygotował szybką ścieżkę kredytową. 0% prowizji i do 50 000 zł na już.

Jakie raty będą do zapłaty w 2017 dla kredytu hipotecznego

Badanie zdolności kredytowej jest zabiegiem, który każdy z nas może samodzielnie przeprowadzić w domowym zaciszu, dzięki dostępowi do internetu. Zanim zaczniesz dokonywać obliczeń, przygotuj wszelkie dokumenty, które będą Ci potrzebne.

Każdy z nich musisz podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich do grupa dochodów, czyli wszystkich uzyskiwanych miesięcznie wpływów, a druga to grupa obciążeń finansowych, które musisz co miesiąc regularnie spłacać swoim wierzycielom.

 

Kalkulator kredytowy hipoteczny osobno uwzględnia obciążenia wynikające ze zobowiązań bankowych, z zobowiązań formalnych oraz z zobowiązań bieżących (tak zwane wydatki „na życie”).

 

Pamiętaj, że nie wszystkie banki akceptują wszystkie źródła dochodu. Obecnie w dobie dużej popularności innych niż umowa o pracę źródeł, banki starają się wychodzić klientom naprzeciw i brać pod uwagę dochody z umów o dzieło czy umów-zlecenie. Jednak zanim przystąpisz do określania swojej zdolności kredytowej, sprawdź uważnie w regulaminie banku na jego stronie internetowej, czy dana forma dochodu, jaką chcesz wprowadzić, jest przez bank uznawana.

 

Kalkulator kredytowy hipoteczny zdolności i obliczający raty kredytu hipotecznego przygotowany na 2017 rok pomoże Ci w dokonaniu wstępnych obliczeń kredytowych. Podstawową i najważniejszą dla Ciebie wartością będzie zapewne informacja, ile wynosi rata kredytu hipotecznego. Koszt ten jest bowiem istotny z punktu widzenia planowania miesięcznych wydatków.
Biorąc kredyt hipoteczny, musisz mieć na uwadze, że jest to zobowiązanie składane na bardzo długie lata – czasami na 30 lub 35 lat, dlatego musisz planować długofalowo i oprócz kosztów miesięcznych, liczyć także koszty letnie. Do tego przyda Ci się określenie łącznego kosztu kredytu oraz zmienność oprocentowania.
Bank udostępnia Ci możliwość wykonania takich obserwacji na podstawie harmonogramu spłaty, który układany jest indywidualnie w zależności od Twoich własnych potrzeb kredytowych.

 

Pamiętaj, że informacje uzyskane na stronach internetowych banków lub portali informacyjnych to jedynie orientacyjne koszty danego kredytu. Dokładne informacje możesz uzyskać już w banku, po rozmowie z konsultantem i określeniu Twoich osobistych preferencji kredytowych.

Koszty kredytu mogą bowiem ulec zmianie, jeśli zdecydujesz się na oferty dodatkowe, proponowane przez bank albo zdecydujesz się na skorzystanie z ubezpieczenia nieruchomości w towarzystwie ubezpieczeniowym, z którym bank współpracuje.

 

Dodatkowo, wraz z doradcą bankowym, będziesz mógł ustalić, jak będzie wyglądała spłata kredytu nie tylko w 2014 roku ale i w kolejnych latach, jeśli nagle stracisz pracę lub utracisz zdolność do jej wykonywania.