Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny dokumenty

Każdy człowiek, aby żyć musi jeść i pić, ale musi również gdzieś mieszkać. A kredyt hipoteczny Własny kąt daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala na realizowanie innych pragnień, jak chociażby założenie rodziny i posiadanie potomstwa. Idealnie byłoby, gdyby każdy młody człowiek po zakończeniu edukacji mógł zamieszkać u siebie i się całkowicie uniezależnić.

Taką możliwość ma jednak niewiele osób. Bardzo często młodzi przez kolejne lata po ukończeniu szkoły nadal mieszkają z rodzicami, gdyż są często bezrobotni, a nawet jeżeli pracują, to nie mają zdolności kredytowej i na kredyt mieszkaniowy nie mogą liczyć. Pozostaje jeszcze wynajem, jednak odstępne to często niemal cała wypłata, więc również ta opcja nie jest dla wszystkich.

 

Jak załatwić kredyt hipoteczny, co potrzeba

Coraz trudniejszy dostęp do kredytów mieszkaniowych odczuwają nie tylko osoby zainteresowane zakupem nieruchomości, ale także deweloperzy oraz pośrednicy w handlu nieruchomościami. Niejeden deweloper i niejedno biuro nieruchomości stanęło na krawędzi bankructwa, gdyż ruch w interesie znacząco się zmniejszył. Popyt na mieszkania ciągle utrzymuje się na podobnym poziomie od wielu lat, jednak zła sytuacja na rynku pracy oraz mocno ograniczony dostęp do kredytów robią swoje i sprzedaż nieruchomości systematycznie spowalnia.

Cała nadzieja w tym, że kryzys w końcu minie, będzie więcej miejsc pracy, a ludzie będą więcej zarabiać. Wówczas cała gospodarka ruszy do przodu, a sprzedaż nieruchomości  z pewnością wzrośnie.Póki co, jednakże trzeba przetrwać kryzys i w tym czasie niestety wiele firm zakończy swoją działalność. Wielu młodych ludzi będzie musiało odłożyć w czasie usamodzielnianie się i zakładanie rodzin.

Wielu wyjedzie, aby zarobić na własne cztery kąty za granicą. Trudno zrozumieć jak to jest możliwe, że w innych krajach wystarczy zacisnąć pasa przez kilka lat i można odłożyć gotówkę na mieszkanie, a w naszym kraju z przeciętnej wypłaty nie można nawet uzyskać zdolności kredytowej, aby zaciągnąć na kilkadziesiąt lat kredyt mieszkaniowy, a co dopiero odłożyć większą sumę np. na zakup mieszkania lub budowę domu.

Rzeczywistość jest bardzo gorzka, jednak pozostaje nam się jedynie z tym pogodzić.