Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Pożyczka FIT! 0% prowizji, RRSO 6,23%

Gdzie warto wziąć pożyczkę?

Gdzie warto wziąć pożyczkę?

Ogólnie rynek pozabankowych pożyczek można uznać dość drogi w porównaniu do sektora bankowego. Jednak nie brakuje na nim promocji, dzięki którym można uniknąć wszelkich kosztów. Które firmy warto sprawdzić?

Pożyczki – drogie czy nie?

Mówiąc pożyczkach online w firmach pożyczkowych, należy powiedzieć iż sporo pożyczkodawców obecnie oscyluje wobec maksymalnie dopuszczalnych kosztów (które zostały ustalone w marcu 2016 roku). Nie oznacza to jednak że nie można znaleźć sporo tańszych ofert – a nawet darmowych.

Pożyczki z RRSO=0%

Są to oferty skierowane do nowych klientów. Mogą oni za pierwszym razem w danej firmie która prowadzi taką promocję, pożyczyć za 0 złotych. Do oddania będzie zatem dokładnie taka kwota, jaka została pożyczona.

Jedynym istotnym warunkiem o którym muszą pamiętać klienci jest spłata w pierwotnie ustalonym terminie. To bardzo ważne, gdyż nawet 1 dzień zwłoki oznacza złamanie zasad promocyjnej pożyczki – tym samym pożyczkodawca naliczy standardowe koszty oraz możliwe odsetki za opóźnienie.

Które firmy maja najlepsze oferty?

Naturalnie firm udzielających chwilówek i pożyczek długoterminowych w Internecie jest mnóstwo. Oto kilka ofert pozytywnie wyróżniających się na tle konkurencji:

  • vivus – niedawno podwyższył kwotę darmowej pożyczki do 3000 złotych. To jeden z najbardziej znanych pożyczkodawców, który ma również w miarę umiarkowane koszty.
  • miloan – mało znany serwis, jednak pozytywnie wyróżniający się kosztami. Niestety brakuje promocji zwolnienia z kosztów dla nowych klientów, a przyznawalność jest raczej niska.
  • net credit – oferta z bardzo porównywalnymi kosztami w stosunku do Vivusa, dodatkowo Net Credit pożycza obecnie 2000 zł bez żadnych kosztów nowym klientom. Sporo wniosków jest akceptowanych.

 

Jeśli chodzi o pożyczki spłacane w ciągu kilku-kulkunastu miesięcy, wyróżnienie konkretnych ofert jest bardzo trudne ze względu na dość zbliżone koszty i brak preferencyjnych warunków dla nowych klientów tak jak ma to miejsce w przypadku chwilówek.

Jednak oprócz kryterium kosztów i dostępnych kwot, pożyczkodawcy różnią się między sobą poziomem przyznawalności. W przypadku pożyczek długoterminowych w tym aspekcie można wyróżnić przykładowo Incredit i Provident.

___

Artykuł opracowany przez serwis opisujący nowości na rynku pożyczkowym.

Pożyczka Vivus za darmo