Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Szybka i pewna pożyczka w Santander Banku

Gdzie dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Gdzie dostać pożyczkę bez zdolności kredytowej? 1

Nowy samochód, wycieczka marzeń, czy też remont mieszkania. Nie wszystkie nasze cele mogą być zrealizowane bez dodatkowych środków na koncie. Pożyczka  czy kredyt mogą być niekiedy jedynym sposobem na realizację naszych planów.

Co jeśli nasza zdolność kredytowa jest zbyt słaba, aby uzyskać zgodę w banku? Sprawdzamy, do jakich instytucji finansowych możemy się wtedy udać.

Zdolność kredytowa

Czym jest zdolność kredytowa? Jest to oceną, którą podlega każda osoba, która wnioskuje o dodatkową gotówkę w banku, jak też w innej instytucji. Wpływa ona nie tylko na przyznanie nam zgody, ale często jest powodem dodatkowych obostrzeń, jakie musimy spełnić, aby uzyskać pożyczkę.

To właśnie dzięki tej ocenie instytucje są w stanie ocenić czy przyznanie nam gotówki będzie dla nich bezpieczny. Sprawdzenie naszej wiarygodności oraz wypłacalności to niezbędny element oceny ryzyka finansowego, jakim jest obciążona każda pożyczka, także ta pozabankowa. Zdolność kredytowa jest wyliczana dla każdego indywidualnie. Pod uwagę są brane takie czynniki, jak:

  • historia kredytowa
  • inne zobowiązania finansowe
  • dochód
  • wiek

Dlatego, jeśli jesteśmy osobą młodą, pracujemy od niedawna i to będzie nasza pierwsza pożyczka, możemy napotkać się z problemami ze strony banku. Z czasem jednak nasza wiarygodność rośnie wraz z wiekiem i zobowiązaniami finansowymi, które spłacamy regularnie.

Pożyczka dla osób bez zdolności kredytowej

Co jednak w przypadku, kiedy otrzymaliśmy odpowiedź odmowną, a potrzebujemy pilnie dodatkowej gotówki? Z pomocą przychodzi nam pożyczka pozabankowa, która jest udzielana przez instytucje finansowe. Warunki, jakie musimy spełnić to przede wszystkim pełnoletność, polskie obywatelstwo oraz otrzymywanie stabilnego dochodu z dowolnego źródła. Wejdź na stronę https://www.extraportfel.pl/pozyczka-pozabankowa-online i dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę pozabankową.

Nie oznacza to jednak, że nasza zdolność kredytowa nie zostanie w ogóle sprawdzona.  Większość parabanków również sprawdza nas w rejestrach dłużników, aczkolwiek negatywny wpis nie musi powodować odmowy. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie i dzięki temu przyznawalność takich pożyczek jest bardzo wysoka.

Warto zatem udać się do zaufanego pożyczkodawcy, który zaproponuje nam jak najlepsze warunki oraz możliwie jak najniższe oprocentowanie, nawet 0%. Brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o dochodach oraz mniej restrykcyjne przepisy dotyczące zdolności kredytowej sprawiają, że pożyczka pozabankowa cieszy się tak dużą popularnością i zaufaniem wśród konsumentów.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl
Pożyczka Vivus za darmo