Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Mini Ratka online PKO BP! Bez prowizji!

Dobre ubezpieczenie na wakacje

Dobre ubezpieczenie na wakacje 1

Na co najczęściej zwracamy uwagę, wybierając polisę turystyczną? Wiele osób na pierwszym miejscu stawia pokrycie kosztów leczenia. Dla innych istotnym zakresem ochrony będzie zwrot pieniędzy za odwołany wyjazd lub przerwanie podróży.

Rzadko przykładamy większą wagę do zapisów związanych z ubezpieczeniem bagażu. Często okazuje się to błędem. Dobre ubezpieczenie na wakacje powinno chronić również nasze osobiste przedmioty. Kradzież, utrata, uszkodzenie lub opóźnienie dostarczenia walizek podczas podróży może znacznie skomplikować nawet najlepiej zaplanowane wakacje. Dlatego też warto sprawdzić, czy wybrana polisa obejmuje przewożony bagaż.

Ubezpieczenie na wakacje a ochrona rzeczy osobistych

Dobra polisa na zagraniczny wyjazd powinna w każdym podstawowym pakiecie zawierać opcję ubezpieczenia bagażu. Oczywiście – podczas podróży trzeba mieć osobiste przedmioty na oku, ale nie wszystkiego jesteśmy w stanie dopilnować. Nasze walizki już na samym lotnisku przechodzą przez kilka par rąk, nad którymi nie mamy żadnej kontroli.

Trudno również zabierać ze sobą z samochodu wszystkie torby, gdy np. chcemy wybrać się na krótką wycieczkę w góry lub popływać w morzu przy dzikiej plaży. Nieustanne pilnowanie walizek po prostu fizycznie nie jest możliwe. W takim przypadku z pomocą przychodzi ubezpieczenie na wakacje z optymalnych zakresem ochrony. Dzięki niemu beztrosko spędzamy czas za granicą, a w razie jakichkolwiek problemów otrzymujemy niezbędną pomoc.

W jakich sytuacjach przydatne jest ubezpieczenie bagażu?

Dobra polisa na wyjazd gwarantuje, że w przypadku zgubienia, uszkodzenia, opóźnienia lub kradzieży naszych rzeczy otrzymamy finansową rekompensatę. To szczególnie istotne, jeśli podróżujemy z kilkoma walizkami lub cennym wyposażeniem, np. drogim aparatem fotograficznym. Warto bliżej przyjrzeć się wymienionym wcześniej sytuacjom, w których dochodzi do utraty cennego bagażu.

Zgubienie walizek jest dużym problemem dla każdego podróżującego. O to nieszczęśliwe zdarzenie wcale nie tak trudno. Do samolotów pakuje się dziennie tysiące bagaży. Zwykle zajmują się tym ludzie, który mogą popełnić błąd.

Jeśli nasze rzeczy osobiste zostaną zgubione lub zniszczone, dobre ubezpieczenie na wakacje pokryje koszty utraconych rzeczy. Polisa będzie przydatna również w sytuacji, w której walizki zostaną skradzione np. z hotelowej przechowalni lub pokoju, do którego ktoś się włamał. Oczywiście, wiele zależy od zapisów w umowie danego ubezpieczenia, ale zwykle tak nieszczęśliwe zdarzenia łatwo udowodnić.

Ważnym elementem ubezpieczenia bagażu podczas zagranicznego wyjazdu jest ochrona w przypadku opóźnienia dostarczenia walizek na docelowe lotnisko lub do hotelu. Gdy dojdzie do takiej sytuacji, możemy otrzymać zwrot za niezbędne rzeczy osobistego użytku (np. pastę do zębów, ubrania na zmianę), które byliśmy zmuszeni zakupić, aby rozpocząć wakacje. Pieniądze z polisy otrzymamy po przedstawieniu ubezpieczycielowi rachunków za poniesione koszty.

Pożyczka Vivus za darmo