Porównaj i wybierz najlepszy kredyt
Pożyczka FIT! 0% prowizji, RRSO 6,23%

Dell konfigurator – jak dobrać odpowiedni serwer?

Dell konfigurator – jak dobrać odpowiedni serwer? 1

Serwer to urządzenie, bez którego sprawna praca w wielu firmach nie byłaby możliwa. Ogromna ilość danych, które każdego dnia przez serwer taki przepływają, wymaga serwera, który bez problemu sobie z takimi danymi poradzi.

W zależności od branży wybrane modele serwerów mogą się od siebie znacznie różnić. Warto wówczas wykorzystać Dell konfigurator i znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie.

Na czym polega konfigurator serwerów?

Aby znaleźć serwer w pełni przystosowany do warunków, w jakich będzie on pracował, najlepiej jest samemu wybrać jego parametry. Tak stworzone urządzenie posiadać będzie wszystkie wymagane przez nas cechy, bez zbędnych i niepotrzebnych opcji. Zaledwie kilka kroków dzieli nas od stworzenia serwera dedykowanego dla konkretnego przedsiębiorstwa.

Pierwszym z nich jest wybór obudowy – typu Rack lub Tower? W zależności od tego, czy dysponujemy szafą serwerową, czy urządzenie będzie wolnostojące, oba modele wykorzystywane mogą być w wielu firmach, niezależnie od ich wielkości. Przede wszystkim należy wybrać ilość procesorów – może być on jeden lub dwa – oraz jego typ. Poszczególne procesory różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego też należy zastanowić się, który z nich najlepiej się sprawdzi. Na tym etapie ważna jest również pamięć RAM – jej rodzaj oraz wielkość.

Dell konfigurator umożliwia nam również dobranie kontrolera RAID, rodzaju dysku oraz zasilacza. Dodatkowo skomponować możemy serwer z ramką, modułem SD lub z Boot Optimized Storage Cards. Bardzo ważne są również odpowiednie karty sieciowe, mamy do wyboru rozszerzenia takie jak: Ethernet, SAS lub FIBRE CHANNEL. Ponadto zdecydować się również możemy na szyny montażowe.

Dell konfigurator – jak dobrać odpowiedni serwer? 2

Ostatnim krokiem jest wybór oprogramowania i wszelkich cech z nim związanych. Polega on na doborze konkretnego rodzaju zdalnego zarządzania – IDRAC, systemu operacyjnego, licencji dostępowych CAL, Wirtualizacji Vmware, możliwości wyboru długości gwarancji, wsparcia technicznego oraz usługi zachowania dysków w trakcie awarii.

 

Dlaczego warto skorzystać z konfiguratora?

Korzystając z konfiguratora, tworzymy serwer doskonale odpowiadający stawianym mu wymaganiom. Nie musimy obawiać się, że jakaś jego cecha lub parametr będą zbyteczne, ponieważ to my decydujemy czy serwer ma je posiadać oraz jaki ma być dokładnie ich typ.

Ponadto stworzyć możemy kilka konfiguracji, które następnie porównany pomiędzy sobą – takie rozwiązanie pomorze nam podjąć decyzję, w przypadku gdy zastanawiamy się nad kilkoma różnymi modelami.

Pożyczka Vivus za darmo