Darmowa karta kredytowa

by Doradca
665 odwiedzin

Na co dzień nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często bankowe karty kredytowe zastępują nam tradycyjne pieniądze.

Coraz częściej na stacjach paliw, w hipermarketach a nawet kwiaciarniach czy kioskach płacimy poprzez przeciągniecie kawałka tworzywa sztucznego w terminalu płatniczym. Postęp jest nieodwracalny, jednak niesie ze sobą nie tylko wielkie korzyści, ale także potencjalne niebezpieczeństwo.

I nie chodzi tu nawet o coraz doskonalsze techniki okradania kont kart kredytowych te były, są i będą się dalej rozwijały razem z zabezpieczeniami kart. Największym problemem jesteśmy my sami, konsumenci, którzy nie umieją dopasować karty kredytowej do swoich realnych potrzeb i możliwości.

Pamiętajmy, że karta kredytowa, choćby najlepsza (czyli darmowa karta kredytowa) jest w dalszym ciągu kredytem, który trzeba spłacić, a z tym coraz częściej miewamy problemy.

Karta płatna czy darmowa ?

Chociaż karty płatnicze kredytowe nie są najdroższą formą kredytu to ich udział całości naszego zadłużenia jest zaskakująco wysoki. Dowodzi to jedynie tego, że karty kredytowe często wybieramy na oślep, bez przeprowadzenia odpowiedniej procedury wyboru. Można ją bagatelizować, ale zazwyczaj kończy się to długiem.

To, czy wybierzemy Alior Banku darmowe karty kredytowe czy może jakieś inne nie powinno być nigdy dziełem przypadku. Tak samo jak w przypadku każdego innego kredytu możemy skorzystać z odpowiednich wirtualnych porównywarek, rankingów czy zestawień, które opisują dokładnie zalety i wady poszczególnych kart tak, abyśmy mogli przekonać się, utrzymanie której z kart może przekroczyć nasze możliwości, albo w którym przypadku musielibyśmy płacić za opcje, z których byśmy nie skorzystali.

Często jednak nie jesteśmy świadomi swoich praw w zakresie wyboru kart kredytowych i statystyka zadłużenia wyraźnie wskazuje na pogłębienie się tej przykrej tendencji.

Czy karta kredytowa się opłaca ?

Darmowa karta kredytowa na pierwszy rzut niczym nie różni się od zwykłej karty płatniczej. Jednakże w tym przypadku banki dają nam możliwość korzystania z niej mimo iż nie mamy środków na pokrycie wydatków.

Najważniejszym zadaniem karty kredytowej jest zapewnienie nam stałego dostępu do gotówki. Na każdej karcie kredytowej określany jest limit kredytu, który w znacznej części zależy od naszych dochodów.

Obecnie praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie karty kredytowe, które mają bardzo atrakcyjne warunki i oprocentowanie, co sprawia że klienci bardzo chętnie z nich korzystają. Wszystkie parametry dotyczące korzystania z kart kredytowych są ustalane przez proponujące je banki dlatego warto przed pojęciem decyzji przyjrzeć się im dokładniej.

Porównanie kart kredytowych proponowanych na rynku i wybór najbardziej korzystnej oferty może okazać się dość trudnym zadaniem. Dlatego na podstawie podstawowych parametrów tworzony został ranking kart kredytowych w celu ułatwienia klientom wyboru.

Najlepsze karty kredytowe obecnie proponowane na rynku to: Karta kredytowa City Handlowy charakteryzująca się darmowym kredytem do 54 dni, najszerszym systemem rabatowym oraz zniżkami nawet do 5%, pakietem bezpieczeństwa . Karta płatnicza Santander Banku gdzie kredyt oprocentowany jest już od 9,9%, a termin płatności wynosi do 53 dni. Karta kredytowa Millennium Bank, tutaj również dostaniemy kredyt od 9,9%, mamy także możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek i dodatkowych form ubezpieczenia.

W Noble Bank możemy uzyskać limit aż do 1 miliona zł, a okres kredytowy trwa 61 dni. Oprócz tego bank proponuje nam szereg dodatkowych funkcji do karty. W mBanku nasz maksymalny kredyt może wynosić do 200 tys. zł, przez 54 dni korzystamy z kredytu bez oprocentowania, dodatkowo bank proponuje nam szeroki system bonusów i rabatów.

W Credit Agricole Banku otrzymujemy limit kredytowy do 20 tyś zł, a okres bez odsetek wynosi 54 dni. Aby zachęcić klientów do korzystania z ich kart kredytowych niektóre banki proponują również zwrot niektórych wydatków.

 

Przed podjęciem decyzji należy bardzo dokładnie prześledzić wszystkie warunki proponowane przez banki i wybrać najlepszą kartę kredytową dostosowaną do naszych osobistych potrzeb aby później móc w pełni cieszyć się ze swobodnego korzystania z niej.

Ranking kart kredytowych

Porównanie kart kredytowych z pewnością pomoże nam w dokonaniu ogólnej oceny i określeniu której karty posiadanie okaże się najbardziej korzystne względem pożyczki bankowej.

Wszelkie pożyczki czy kredyty wiążą się z podjęciem trudnej decyzji, przede wszystkim ze względu na tak dużą ilość oferowanych na rynku rozwiązań.
Naszym zadaniem jest wybrać najlepsze karty kredytowe, po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi opcjami oraz wadami i zaletami płynącymi z posiadania.

Rozwiązanie jest zazwyczaj dostosowywane w zależności od oczekiwań oraz możliwości danego klienta, dlatego też podejmowane decyzje mogą się od siebie znacznie różnić. Jednak jedno jest pewne, iż jeżeli chodzi o ranking kart kredytowych wskazuje na to, iż największą popularnością cieszą się te, oferowane przez banki znajdujące się na rynku już od wielu lat.

Świadczy to o tym, iż pewne pozycje cieszą się od lat niezmiennym zaufaniem i zadowoleniem wśród klientów.

Jednak wszystkie banki, karty kredytowe wydają tylko osobą które spełniają wszelkie wymagane warunki. Uzyskanie tym bardziej darmowej karty kredytowej jest trudne, podobnie jak wszelkich innych pożyczek (ale zazwyczaj bywa o wiele tańsze niż uzyskanie i spłacanie pożyczki gotówkowej).

Każdy kredy ma swoje wady i zalety, dlatego też przed jego wyborem należy zadać sobie pytanie dotyczące naszych oczekiwań i możliwości. Jedni bowiem wybiorą rozwiązanie najbardziej korzystne przy szybkiej spłacie kredytu, inni zaś będą chcieli zaciągnąć kredyt przy jak najniższych, miesięcznych ratach.

Banki starają się przekonać ludzi do swoich produktów, dlatego też wciąż oferują im nowe, ciekawe i z pewnością korzystne opcje.
Ale jedno trzeba sobie zapamiętać by wybrać najkorzystniejszą opcję trzeba dokonywać porównań – bez tego nie dowiemy się czy oferowana pożyczka jest korzystniejsza od karty kredytowej

Sprawdź jeszcze