Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Szybka i pewna pożyczka w Santander Banku

Czy warto inwestować w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe?

Czy warto inwestować w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe? 1

Ubezpieczenie na życie jest ważne. Zdają sobie z tego sprawę wszyscy, choć w największym stopniu myślą o tym osoby, które już założyły rodziny. Nic bowiem nie jest tak istotne jak zabezpieczenie przyszłości pociech. Ubezpieczamy się głównie na wypadek utraty zdrowia lub życia.

Pieniądze wypłacone z polisy mają pomóc naszym bliskim w tej trudnej sytuacji i być ich zabezpieczeniem na kilka lat. Jedną z form ubezpieczeń są fundusze kapitałowe. Różnią się one od tradycyjnych ubezpieczeń i mogą jednocześnie przynieść bardzo duże zyski.

Podstawowa różnica

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe nie tylko zabezpieczają nas na wypadek wszelkiego rodzaju wypadków losowych, ale także pozwalają przeznaczyć część wpłacanej kwoty na inwestycje. Ubezpieczony może oczywiście wyznaczyć osobę, które otrzymają pieniądze (te z inwestycji również) w przypadku jego śmierci bądź choroby. Ogromną zaletą funduszy kapitałowych jest to, że suma naszych oszczędności wzrasta.

Dzieje się to dzięki ulokowaniu części pieniędzy w ściśle określonej grupie aktywów. Oczywiście nad całością operacji zawsze czuwa doświadczony specjalista.

Zalety

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe mają wiele zalet. Najbardziej docenianą jest możliwość przenoszenia pieniędzy między funduszami bez ponoszenia przy tym opłat związanych z tak zwanym podatkiem Belki. Będziemy musieli odprowadzić go dopiero w momencie, gdy całkowicie zmienimy towarzystwo ubezpieczeniowe. W dzisiejszych czasach jednak każda z tego typu firm posiada bardzo duży portfel inwestycyjny, z pewnością więc będzie w czym wybierać.

Okazuje się także, że z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi nasze pieniądze są bardzo bezpieczne. Nie ma bowiem możliwości, by mógł zająć je komornik. Dla niektórych może mieć to ogromne znaczenie. W życiu zdarzają się różne sytuacje. Jeśli zależy nam na zabezpieczeniu przyszłości rodziny, to właśnie fundusze kapitałowe mogą okazać się najbardziej pomocne.

Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe to oczywiście tylko jedna z opcji, dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej. Warto jednak wziąć ją pod uwagę, ponieważ pod wieloma względami jest ona korzystniejsza od tradycyjnych ubezpieczeń.

Pożyczka Vivus za darmo