Czy pożyczki dla bezrobotnych powinny być oferowane?

W dobie rosnącego bezrobocia i przymusu korzystania z niezbyt wysokiego zasiłku, pojawiło się kilka nowych rozwiązań mogących wspomóc nie tylko ludzi ciężko pracujących, ale też tych, którzy nie posiadają jakiegokolwiek zatrudnienia. Pożyczka dla bezrobotnych czyli dla osób bez zdolności kredytowej jest tego najlepszym przykładem.

Pożyczki tego typu są przeznaczone dla osób, które posiadają chwiejną wiarygodność jako kredytobiorcy lub nie mają jej wcale. Chodzi tu oczywiście o brak gwarancji spłaty kredytu przy pomocy przelewów na bankowe konto wynikających ze stałego zatrudnienia. Ponadto są to osoby, które nie dysponują rzetelną sytuacją w Biurze Informacji Kredytowej, co przekłada się na odmowę udzielenia kredytu przez jakikolwiek bank.

Dlatego, jeśli chcemy uzyskać pożyczkę dla bezrobotnych, musimy zapomnieć o bankach i zdecydować się na osoby prywatne lub parabankowe instytucje. Przydzielane kwoty są zazwyczaj niewielkie. Spowodowane jest to przede wszystkim brakiem regularnych spłat związanych z absencją stałego dochodu.

Metodą podobną do pożyczki dla bezrobotnych są kredyty dla osób bez zdolności kredytowej oferujące pomoc finansową nawet, jeśli posiadamy już zadłużenie, które bardzo ciężko nam spłacić.

W skład takich kredytów wchodzą między innymi pożyczki społecznościowe. Dzięki nim można pożyczać pieniążki innej osobie lub zadłużać się na własny rachunek. Odsetki są tutaj stosunkowo niskie, co stanowi kolejny atut. Jednakże występują też pewne minusy.

Największym z nich jest brak spłaty zadłużenia i niekończące się wizyty w sądzie, aby odzyskać to, co się nam należy.

 

Kredyty gotówkowe bez BIK

Jeśli Twoja sytuacja jest bardzo skomplikowana, jeśli mieliśmy już kiedyś problem ze spłatą jakiegokolwiek zobowiązania. Wtedy często nie możemy liczyć na otrzymanie jakiegokolwiek kredytu, zwłaszcza na większą kwotę i w szybszym czasie.

Możemy jednak sprawdzić oferty, ponieważ niektóre banki i instytucje finansowe (Provident, Kokos czy ViaSMS) przygotowały specjalne kredyty gotówkowe bez BIK, dzięki którym ominiemy eliminujący nas z dalszego postępowania etap weryfikacji w biurze informacji kredytowej.

Zapewne za to udogodnienie przyjdzie nam zapłacić nieco wyższym oprocentowaniem, ale nasz kredyt gotówkowy na samochód będziemy mogli realizować bez przeszkód.

O ile oczywiście kwota kredytowania będzie satysfakcjonująca, bo w przypadku kredytów bez BIK limit kredytowy bywa ustawiany na najróżniejszym poziomie w zależności od banku. Wynika z tego jasno, że właściwie w każdej sytuacji możemy znaleźć jakiś kredyt w którymś z banków, który nam go udzieli. Pytanie tylko, czy warto zapożyczać się po raz kolejny, skoro już kiedyś nie byliśmy w stanie uregulować naszych zobowiązań.