Szybka gotówka całkowicie online od PKO BP
Za każdy pożyczony 1000zł płacisz 6zł / mies

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet jest bezpieczne?

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet jest bezpieczne? 1

Ryzyko związane z korzystaniem z ofert instytucji pozabankowych zmalało w momencie wejścia w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej.

Mimo zaostrzonych regulacji prawnych wobec firm pożyczkowych wciąż należy zachować ostrożność i umiejętnie wybierać zarówno instytucje, jak i produkty. Dzięki temu można uchronić się nie tylko przed oszustwem, ale też przed nieoszacowaniem swoich możliwości finansowych i wpadnięciem w długi.

 

Czego można się spodziewać, biorąc pożyczkę przez Internet?

Przede wszystkim wygody. Korzystając z ofert firm pożyczkowych nie trzeba wychodzić z domu, by pieniądze otrzymać na konto. To rozwiązanie z którego korzysta wiele tysięcy Polaków, nie tylko ze względu na krótki okres weryfikacji wniosku i oczekiwania na decyzję oraz pieniądze, ale też na ogólny dostęp do produktu. Pożyczka online jest przeznaczona nie tylko dla osób z dobrą historią kredytową, ale i dla tych, którzy wpisani są na listę BIK.

 

Ryzyko, które może się pojawić

Mimo wprowadzenia ustawy, warto zachować ostrożność i wybierać instytucje, które nie wzbudzają żadnych wątpliwości co do ich uczciwości. Choć obecnie prawo reguluje kwestie dotyczące zakładania takich działalności (minimalny wkład to 200 000 zł), w wyniku których nie każdy może otworzyć firmę pożyczkową, przez co zmniejsza się również liczba oszustów, to wciąż zdarzyć się może sytuacja, w której dojdzie do ryzyka. Pożyczając przez Internet należy korzystać z ofert sprawdzonych i najlepiej znanych instytucji pozabankowych, z usług której skorzystało już mnóstwo klientów.

 

Weryfikacja tożsamości – klucz bezpiecznego pożyczania

Łatwość w zaciąganiu zobowiązań zachęcała oszustów do wyłudzania pożyczek na cudze dane osobowe. Obecne sposoby na ochronę przed takimi sytuacjami pozwalają uniknąć oszustw i zaciągania pożyczek za innych bez ich wiedzy. Tożsamość osób pożyczających na dowód sprawdzana jest poprzez przelew weryfikacyjny z konta bankowego. Nawet jeśli ktoś nieupoważniony zyska dostęp do naszego dowodu osobistego, nie otrzyma pożyczki przez Internet.

Pożyczka Vivus za darmo