Czy karta kredytowa jeszcze się opłaca?

Karta kredytowa na pierwszy rzut niczym nie różni się od zwykłej karty płatniczej. Jednakże w tym przypadku banki dają nam możliwość korzystania z niej mimo iż nie mamy środków na pokrycie wydatków.

Najważniejszym zadaniem karty kredytowej jest zapewnienie nam stałego dostępu do gotówki. Na każdej karcie kredytowej określany jest limit kredytu, który w znacznej części zależy od naszych dochodów.

Obecnie praktycznie każdy bank posiada w swojej ofercie karty kredytowe, które mają bardzo atrakcyjne warunki i oprocentowanie, co sprawia że klienci bardzo chętnie z nich korzystają. Wszystkie parametry dotyczące korzystania z kart kredytowych są ustalane przez proponujące je banki dlatego warto przed pojęciem decyzji przyjrzeć się im dokładniej.

Porównanie kart kredytowych proponowanych na rynku i wybór najbardziej korzystnej oferty może okazać się dość trudnym zadaniem. Dlatego na podstawie podstawowych parametrów tworzony został ranking kart kredytowych w celu ułatwienia klientom wyboru.

 

Czy karta kredytowa się opłaca

Najlepsze karty kredytowe obecnie proponowane na rynku to: Karta kredytowa City Handlowy charakteryzująca się darmowym kredytem do 54 dni, najszerszym systemem rabatowym oraz zniżkami nawet do 5%, pakietem bezpieczeństwa . Karta płatnicza MultiBank gdzie kredyt oprocentowany jest już od 9,9%, a termin płatności wynosi do 53 dni. Karta kredytowa Millennium Bank, tutaj również dostaniemy kredyt od 9,9%, mamy także możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek i dodatkowych form ubezpieczenia.

W Noble Bank możemy uzyskać limit aż do 1 miliona zł, a okres kredytowy trwa 61 dni. Oprócz tego bank proponuje nam szereg dodatkowych funkcji do karty. W mBanku nasz maksymalny kredyt może wynosić do 200 tys. zł, przez 54 dni korzystamy z kredytu bez oprocentowania, dodatkowo bank proponuje nam szeroki system bonusów i rabatów.

W Credit Agricole Banku otrzymujemy limit kredytowy do 20 tyś zł, a okres bez odsetek wynosi 54 dni. Aby zachęcić klientów do korzystania z ich kart kredytowych niektóre banki proponują również zwrot niektórych wydatków.

Przed podjęciem decyzji należy bardzo dokładnie prześledzić wszystkie warunki proponowane przez banki i wybrać najlepszą kartę kredytową dostosowaną do naszych osobistych potrzeb aby później móc w pełni cieszyć się ze swobodnego korzystania z niej.