900 zł premii za konto firmowe w banku? Tak

by Doradca
49 odwiedzin

Rewolucyjne podejście do kont firmowych w Nest Banku

Konto firmowe Nest Bank od dawna zajmuje czołowe miejsce w naszym rankingu kont firmowych! Dzieje się tak nie przez przypadek: to jedno z pierwszych bezwarunkowo darmowych kont dla biznesu, zwolnione z opłat za podstawowe czynności, z wygodną aplikacją i bogatym pakietem usług do wyboru.

W kolejnej odsłonie swojej akcji promocyjnej do zdobycia jest ciekawy pakiet bonusów. W jego skład wchodzi głównie aż 25-procentowy zwrot za transakcje bezgotówkowe kartą na stacjach paliw (do kwoty 500 zł), a także oferowana już od dłuższego czasu przez Nest Bank premia w kwocie 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy.

Dodatkowo, polecając rachunki Nest Banku swoim znajomym, możecie zgarnąć przy okazji nawet 2000 zł bonusu! Przypomnę też o promocji konta osobistego, w ramach której dostępna jest premia na start w wysokości 100 zł oraz lokata i konto oszczędnościowe na 7,1% w skali roku.

Uczestnicy promocji Nest Bank – konto firmowe

Na zestaw premii składa się kilka promocji konta firmowego Nest Banku. Zacznijmy analizę od promocji „Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw”. Akcja skierowana jest do osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki oraz fundacje i stowarzyszenia z siedzibą na terenie Polski, które nie posiadały konta firmowego Nest Banku od 1 stycznia 2021 roku.

Zasady akcji Nest Bank – „Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw”

Akcja promocyjna potrwa w terminie do 27 czerwca 2024 roku. W tym czasie należy złożyć wniosek o BIZnest Konto za pomocą dedykowanej strony promocji, wyrażając niezbędne zgody marketingowe (mowa o zgodzie na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku wszystkimi kanałami: przez SMS/MMS, telefon, e-mail i w bankowości internetowej/mobilnej).

Podpisanie umowy o prowadzenie rachunku i wyrażenie zgód musi nastąpić w ciągu 14 dni od chwili złożenia wniosku. Możecie to zrobić na kilka sposobów: w oddziale banku, poprzez kuriera lub potwierdzając swoją tożsamość i wniosek przelewem weryfikacyjnym na kwotę 1 zł z Waszego konta w innym banku. Dostępna jest także opcja wideoweryfikacji podczas rozmowy z konsultantem.

Aż 25% zwrotu za transakcje na stacjach paliw!

Moneyback, który obecnie oferuje Nest Bank, to jeden z największych zwrotów, jakie było nam dane analizować. Nest Bank proponuje aż 25% zwrotu za transakcje bezgotówkowe wykonane kartą debetową na stacjach paliw.

Maksymalny miesięczny zwrot to 100 zł. Oznacza to, że do zdobycia pełnej miesięcznej puli wystarczy suma wydatków na stacjach w kwocie 400 zł. Sądzę, że dla osób używających samochodu na co dzień, nie będzie to szczególnym wyzwaniem. Tym bardziej, że do zwrotu nie kwalifikuje się wyłącznie zakup paliwa – moneyback będzie naliczany także od płatności za hot-dogi, płyn do spryskiwaczy czy prasę i akcesoria.

Zwrot będzie naliczany od transakcji wykonanych w każdym z pięciu kolejnych miesięcy, licząc od tego, w którym podpiszecie umowę o konto lub od następnego miesiąca. Istnieje jednak pewien warunek. Zwrot za dany miesiąc zostanie naliczony tylko wtedy, jeśli w tym samym miesiącu wykonacie przelew pełnej składki ubezpieczenia do ZUS lub przelewu comiesięcznej należnej zaliczki na podatek dochodowy do właściwego urzędu skarbowego w pełnej wysokości.

Wydanie nagród i technikalia

Zwroty za płatności na stacjach paliw zostaną wypłacone na Wasze konto zawsze do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Do czasu otrzymania premii nie zamykajcie konta i nie odwołujcie wyrażonych zgód

Ponadto pamiętajcie, że warunek opłacenia ZUS lub zaliczki na podatek dochodowy wymaga zapłacenia pełnej kwoty wymaganej w danym miesiącu. Bank może chcieć to zweryfikować, wówczas zwróci się do Was w wiadomości z prośbą o przesłanie na przykład skanu dokumentu księgowego z wyliczeniem tej kwoty. Jeśli tego nie zrobicie w ciągu maksymalnie 7 dni – warunek nie zostanie spełniony.

Pamiętajcie, że w przypadku przedsiębiorców nagrody i bonusy stanowią przychód, który należy uwzględnić w księgach firmy i odprowadzić od niego podatek. Wasz dział księgowości z pewnością poradzi sobie z tym rozliczeniem 🙂

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Otwórz BIZnest Konto i otrzymaj zwrot za zakupy na stacjach paliw”.

Nawet 400 zł premii za terminal płatniczy

Żeby otrzymać premię, należy wyrazić chęć podpisania umowy o terminal podczas wnioskowania o konto lub z poziomu bankowości elektronicznej – w ciągu 30 dni od chwili złożenia wniosku o rachunek. Umowę należy z kolei sfinalizować w ciągu maksymalnie 60 dni od chwili otwarcia BIZnest Konta. Musicie ponadto wyrazić niezbędne zgodny marketingowe.

Wartość premii za terminal płatniczy uzależniona jest średnich obrotów na terminalu w ciągu 3 następnych miesięcy po podpisaniu umowy (nie liczymy pierwszego niepełnego miesiąca) oraz rodzaju terminala. Schemat widzicie poniżej. Bank przekaże premię na Wasze konto w terminie do końca piątego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja terminala.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji „Nawet 400 zł za terminal płatniczy”.

Do 2000 zł w programie poleceń

Nawet 2000 zł premii możecie zyskać jako uczestnicy programu poleceń Nest Banku.

Za każde skuteczne polecenie konta firmowego otrzymacie 400 zł premii (polecając konto osobiste, zgarniecie z kolei 100 zł premii). Nawet 1000 zł premii zarobicie za skuteczne polecenie kredytu firmowego.

Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby pod warunkiem, że nie posiadały konta osobistego, firmowego lub kredytu dla firm (w zależności od tego, o który produkt wnioskują) w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2022 roku. Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku, jak i osoby, które dopiero założą konto w Nest Banku.

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie na stronie programu poleceń. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa w okresie do 30 września 2024 roku.

Abyście mogli otrzymać premię za skuteczne polecenie, polecony musi spełnić kilka prostych wymagań, a konkretnie – w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku/podpisania umowy o kredyt firmowy:

  • zapewnić wpływy zewnętrzne na konto firmowe w kwocie minimum 5000 zł (lub 2000 zł w przypadku poleconych kont osobistych) oraz
  • wykonać 5 dowolnych transakcji spośród wymienionych: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Premie będą wypłacane do ostatniego dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Do tego momentu musicie posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe.

BIZnest Konto w Nest Bank – szczegóły

Rachunek firmowy Nest Banku jest zwolniony z sześciu najważniejszych opłat:

  • 0 zł za prowadzenie konta firmowego (dotyczy pierwszego konta przedsiębiorcy),
  • 0 zł za kartę debetową VISA (dotyczy pierwszej karty debetowej),
  • 0 zł za wszystkie internetowe przelewy krajowe Elixir,
  • 0 zł za kody SMS do autoryzacji internetowych,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty BLIKIEM z bankomatów,
  • 0 zł za wpłaty i wypłaty z bankomatów Euronet w kraju (6 zł opłaty za wypłaty z innych bankomatów).

Sprawdź jeszcze